Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

 

gk_logo

 

Grupa Kapitałowa WASKO obejmuje spółki zależne: COIG S.A., COIG Software Sp z o.o. D2S Sp. z o.o. GABOS SOFTWARE Sp. z o.o. Logic Snergy Sp. z o.o. SPC-1 Sp. z o.o. Udział WASKO S.A. w kapitale zakładowym wymienionych spółek przedstawia poniższa ilustracja.

 

 

 

 

 

coig_logo

 

 

COIG S.A. z siedzibą w Katowicach jest dostawcą kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy zarządzania w przedsiębiorstwach o profilu górniczym oraz w przedsiębiorstwach przemysłowych. Spółka jest również producentem oprogramowania dla sektora publicznego, w szczególności dla jednostek samorządu terytorialnego, wspomagającego całość procesów administracyjnych, w tym także finansowych, realizowanych w jednostkach administracji samorządowej. COIG S.A. dostarcza także rozwiązania wykorzystywane w jednostkach działających w sektorze ochrony zdrowia. Spółka została nabyta przez WASKO S.A. od Skarbu Państwa w procesie prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego na mocy Umowy z dnia 05.06.2012. Przedmiotem transakcji było 459.000 akcji, stanowiących 85 % kapitału zakładowego, przekazanych WASKO S.A. dnia 20 września 2012 r. Na dzień sporządzenia niniejszego raportu udział WASKO S.A. zwiększył się o 4439 akcji w wyniku ich nabycia akcji od pozostałych akcjonariuszy, którzy nieodpłatnie nabyli akcje od Skarbu Państwa na mocy Ustawy o prywatyzacji i komercjalizacji przedsiębiorstw. Obecnie liczba akcji COIG S.A. posiadanych przez WASKO S.A. wynosi 463.439, co stanowi 85,8 % udziału w kapitale zakładowym.


 

D2S Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach została utworzona w maju 2012 roku. Przedmiotem działalności D2S Sp. z o.o. jest m.in. projektowanie, wykonawstwo oraz eksploatacja sieci światłowodowych.

 

 

gk_d2s_logo


GABOS SOFTWARE Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach jest dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw z branży medycznej. Flagowym produktem firmy GABOS jest rodzina rozwiązań Mediqus, który ma na celu kompleksową obsługę szpitali od strony medycznej oraz administracyjnej.


 

LogicSynergy Sp. z o.o. wytwarza, wdraża i serwisuje Zintegrowane Systemy Informatyczne do kompleksowego zarządzania w obszarze ekonomicznym i technicznym przedsiębiorstwami z branży utility: wod-kan, komunalnych, ciepłowniczych.