Wirtualizacja środowisk

Wydajniej, bezpieczniej, oszczędniej

WASKO implementuje dedykowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania wirtualizacji oraz świadczy usługi utrzymania oraz tworzenia kopii zapasowych dla maszyn wirtualnych. Wirtualizacja środowiska IT stanowi kluczowy krok w optymalizacji, skalowaniu i zabezpieczaniu infrastruktury technologicznej Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii wirtualizacji, umożliwiamy osiągnięcie wyższej wydajności, efektywności oraz elastyczności w zarządzaniu zasobami informatycznymi.

Wirtualizacja środowisk

Jak działamy

Bogate doświadczenie, sprawdzone technologie

W swoich rozwiązaniach głównie wykorzystujemy sprawdzone, dostępne od wielu lat na rynku technologie oparte na Microsoft Hyper-V lub VMware. Posiadamy również kompetencje wirtualizacji serwerów za pomocą narzędzi Open Source.

Te zaawansowane platformy pozwalają na tworzenie, zarządzanie oraz monitorowanie wirtualnych maszyn w sposób niezwykle efektywny i bezpieczny. Nasz zespół doświadczonych inżynierów zapewnia pełne wsparcie na każdym etapie wdrażania i utrzymania wirtualizacji.

Zakres

Wirtualizacja zasobów IT

Oferta WASKO obejmuje całe spektrum usług dotyczących wirtualizacji środowisk – od zaprojektowania, przez wdrożenie, do obsługi serwisowej i usług utrzymania.

Zajmujemy się zarówno warstwą sprzętową (serwery, macierze dyskowe, urządzenia sieciowe), programową (wirtualizator, wraz z ewentualnymi dodatkowymi pakietami oprogramowania, systemy operacyjne, system kopii bezpieczeństwa, usługi katalogowe, pocztowe, pracy grupowej), jak i sposobem ich poprawnego skonfigurowania. Świadczymy także usługę doradztwa technologicznego w zakresie odpowiedniego doboru rozwiązania adekwatnego do potrzeb – optymalnego zarówno pod kątem technicznym, jak i kosztowym.

Korzyści

Zobacz co zyskasz z naszej współpracy

  • Optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów sprzętowych

  • Podniesienie dostępności systemów informatycznych (aplikacyjnych)

  • Łatwość i efektywność zarządzania / administrowania środowiskiem informatycznym

  • Możliwość szybkiego i optymalnego kosztowo reagowania na zmiany zapotrzebowania na zasoby IT

  • Połączenie lokalnej infrastruktury obliczeniowej z chmurą publiczną

  • Sprawne monitorowania środowiska

Wirtualizacja serwerów

Maksymalna wydajność, elastyczność i pełne bezpieczeństwo

Wirtualizacja serwerów jest wykorzystywana we wszystkich środowiskach informatycznych: od niewielkich, wyposażonych w pojedyncze serwery fizyczne, do bardzo rozbudowanych, w których działają farmy serwerów.

Uzupełnieniem wirtualizacji serwerów jest wirtualizacja macierzy dyskowych. Pozwala ona uzyskać zaawansowane funkcjonalności z dziedziny przechowywania danych (storage), wykorzystując posiadane przez klienta urządzenia macierzowe różnych producentów. Dzięki temu możliwe jest oddzielenie warstwy sprzętowej od logicznej, co skutkuje efektywniejszym wykorzystaniem zasobów oraz ułatwia zarządzanie infrastrukturą. Każdy serwer fizyczny może być podzielony na wiele wirtualnych maszyn, zyskując tym samym na oszczędności kosztów, energii i miejsca.

Dzięki zaawansowanym technologiom oraz wsparciu naszego doświadczonego zespołu, jesteśmy gotowi pomóc Ci osiągnąć wyższą wydajność, elastyczność i bezpieczeństwo serwerów, z jakich korzystasz w Twojej organizacji.

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy