Prywatna sieć 5G

Stabilność
i bezpieczeństwo

Prywatna sieć 5G to dedykowana infrastruktura sieciowa, która działa podobnie do publicznej sieci 5G, ale umożliwia właścicielowi zapewnienie ograniczonego dostępu i korzystanie z licencjonowanego lub nielicencjonowanego widma bezprzewodowego. Rozwiązanie stworzone wyłącznie do użytku przez daną organizację, które oferuje doskonałą kontrolę i elastyczność w zarządzaniu danymi i zasobami sieciowymi.

Rozwiązanie zapewnia wysoką przepustowość oraz zwiększoną niezawodność. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii 5G, sieć charakteryzuje się minimalnymi opóźnieniami. To gwarantuje efektywniejsze i bardziej niezawodne połączenie w porównaniu do publicznych sieci czy innych starszych rozwiązań np. sieci 4G. Rozwiązanie to, otwiera nowe możliwości dla przedsiębiorstw pragnących wykorzystać najnowocześniejsze technologie w celu poprawy efektywności, bezpieczeństwa i innowacyjności w swoich operacjach.

Prywatna sieć 5g

Charakterystyka rozwiązania

Sieć dostosowana do indywidualnych potrzeb

Dzięki dedykowanemu charakterowi, prywatna sieć 5G umożliwia całkowitą kontrolę nad połączeniami i przetwarzanymi danymi, co jest kluczowe z punktu widzenia zarządzania zasobami przedsiębiorstwa i zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych.

Organizacje mogą kształtować swoje sieci z myślą o specyficznych zastosowaniach. Kluczową zaletą prywatnej sieci 5G jest jej elastyczność. Sieć można konfigurować i skalować w zależności od zmieniających się potrzeb biznesowych, co pozwala na szybkie adaptowanie się do nowych wyzwań oraz na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w tempie niemożliwym do osiągnięcia w ramach standardowych rozwiązań sieciowych.

Korzyści

Bezpieczeństwo i niezawodność

Sieci opierające się na technologii 5G są nie tylko szybsze, ale również charakteryzują się większą przepustowością, mniejszymi opóźnieniami i niezawodnością. Przejście na 5G w sieciach prywatnych ma wiele zalet w porównaniu z systemami przewodowymi lub opartymi na Wi-Fi, a także publicznymi sieciami 5G, co czyni je idealnym wyborem dla nowoczesnych przedsiębiorstw potrzebujących sieci prywatnej.

Imponująca wydajność

Prywatne sieci 5G gwarantują znacząco większą prędkość sieci, lepszą przepustowość oraz mniejsze opóźnienia.

Większa elastyczność

Sieć 5G zapewnia większą elastyczność w konfigurowaniu sieci pod kątem potrzeb przedsiębiorstwa.

Większa niezawodność

Dzięki prywatnej sieci 5G, firmy otrzymują gwarancję niezawodności sieci, lepszego pokrycia na większym obszarze, wyższą liczbę podłączonych urządzeń i zdecydowanie lepszą wydajność.

Pełne bezpieczeństwo

Prywatna sieć 5G daje firmom większą kontrolę poprzez mocniejsze szyfrowanie, solidne alternatywy autentykacji oraz segmentację sieci.

Pełna skalowalność

Ponieważ sieci prywatne są zarządzane prywatnie, można je łatwo skalować w górę lub w dół, aby sprostać zmieniającym się potrzebom  

Potrzebujesz więcej informacji?

Cechy rozwiązania

Większa kontrola nad infrastrukturą sieciową

Dzielenie sieci to możliwość, która pozwala dostawcom przydzielić sieć na wirtualne segmenty. Każdy segment może być przeznaczony do określonych zastosowań i posiadać inne kryteria wydajności czy przepustowości w zależności od potrzeb.

Dzięki znacznie lepszym metrykom przepustowości w porównaniu z siecią 4G, prywatna sieć 5G umożliwi firmom płynne zarządzanie setkami, a nawet tysiącami urządzeń w swoich obiektach.

Prywatna sieć 5G obsługuje aplikacje o niższym poborze mocy, przyczyniając się do zmniejszonego zużycia energii podczas przesyłania danych. sieci 5G umożliwiają inteligentne zarządzanie energią poprzez zaawansowane algorytmy i techniki sieciowe,

W architekturze sieci 5G przyjęto podejście oparte na usługach, w którym funkcje sieciowe są oddzielone i zorganizowane w formie usług modułowych. Umożliwia to elastyczny skład usług, skalowalność i szybkie wdrażanie nowych usług. Architektura oparta na usługach ułatwia dzielenie sieci, podczas którego tworzonych jest wiele sieci wirtualnych w celu zaspokojenia określonych wymagań usług.

Prywatne sieci 5G wyróżniają się złożonym systemem zabezpieczeń.  W zabezpieczeniach zastosowano również opcje szyfrowania bezprzewodowego oraz szyfrowania end-to-end, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy