Czym jest q-commerce?

Zacznijmy od początku, czym jest qcommerce?

Najprościej mówiąc są to drobne zakupy z natychmiastową dostawą, która realizowana jest zwykle od 10 do maksymalnie 30 minut. „Dostawa na żądanie”, bo tak inaczej nazywany jest ten trend w branży handlu internetowego, jest odpowiedzią na obecne zapotrzebowanie konsumentów na posiadanie wszystkiego „na już” i prowadzony przez nich intensywny zabiegany tryb życia.  

Q-commerce

Dostawa w 10 minut, czy to możliwe?

Q-commerce

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że, decydując się na zakupy przez Internet, swoje paczki chcemy otrzymać jak najszybciej. Obecnie dostawa w 1, maksymalnie 2 dni to standard. Kiedy oczekujemy na naszą paczkę więcej niż 2 dni pojawia się niepokój oraz niepewność czy z naszym zamówieniem jest wszystko w porządku. Jeszcze kilka lat temu dostawa w kilkanaście minut była czymś niewyobrażalnym, a dzisiaj to rzeczywistość, której możemy doświadczać.

Co więc zamówimy z ekspresową dostawą? Q-commerce może obejmować artykuły spożywcze, drobne przedmioty gospodarstwa domowego, chemię czy leki. Tak naprawdę może dotyczyć dowolnych produktów. Wszystko, czego konsument może potrzebować natychmiast, możemy udostępnić w ekspresowej dostawie.

Q-commerce, warto czy nie warto?

Q-commerce to hiperszybka dostawa, która od strony konsumenta ma zmaksymalizować jego satysfakcje, a od strony sprzedawcy jest realną szansą na zwiększenie sprzedaży i podniesienie poziomu konkurencyjności.

Jeśli więc posiadasz sklep internetowy zlokalizowany w dużym mieście, a najlepiej w jego centrum, gdzie jest potencjał do realizacji szybkich dostaw, to zdecydowanie powinieneś zainteresować się tematem q-commerce.

Dlaczego? Wdrożenie takiego rozwiązania może być nie tylko doskonałym sposobem na podwyższenie konwersji sprzedaży, ale również jest to szansa na poniesienie lojalności swoich klientów i nawiązanie trwalszej relacji. Ekspresowa dostawa sprawi, że klient zapamięta Twój sklep. W razie potrzeby ponownie zrealizuje zamówienie, nawet jeżeli konkurencja zaoferuje ten sam produkt taniej, ale z kilkudniową dostawą.

  • Zwiększenie obrotów

  • Większa lojalność klientów

  • Nawiązanie trwalszej relacji z Klientem

  • Podniesienie konkurencyjności

Jak przygotować swój biznes?

Pamiętaj, że dla większości konsumentów liczy się czas, a q-commerce to idealna okazja, aby Twój biznes wyprzedził konkurencje. Decydując się jednak na realizacje szybkich dostaw powinieneś zadbać o dobrą jakość obsługi, dostępność produktów, sprawną finalizację zamówień i wysoki poziom bezpieczeństwa Twojego sklepu. Klient będzie zadowolony, jeżeli faktycznie, zgodnie z obietnicami, otrzyma swoje zamówienie w wyznaczonym czasie.

Dlatego istotne jest odpowiednie przygotowanie swojego sklepu przed wdrożeniem takiego rozwiązania. Aby tego dokonać warto skorzystać z pomocy ekspertów z dziedziny e-handlu. To oni zadbają o to, aby jakość świadczonych przez Ciebie usług była na najwyższym poziomie i wskażą Ci najlepszą drogę do realizacji założonych celów.

Zobacz nasze usługi dla sektora RETAIL

Rozwiązania IT dla Retail Retail

Dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla sektora handlu detalicznego. Oferujemy pełen pakiet usług IT, oprogramowanie i sprzęt, który jest niezbędnym elementem każdego sklepu. Wspieramy rozwój infrastruktury sieciowej. Konfigurujemy i wdrażamy dedykowane rozwiązania. Stanowimy gwarancję i wyprzedzamy Twoje potrzeby, abyś mógł efektywnie zarządzać swoim biznesem. Czytaj więcej