Czym jest q-commerce?

Najprościej mówiąc są to drobne zakupy z natychmiastową dostawą, która realizowana jest zwykle od 10 do maksymalnie 30 minut. „Dostawa na żądanie”, bo tak inaczej nazywany jest ten trend w branży handlu internetowego, jest odpowiedzią na obecne zapotrzebowanie konsumentów na posiadanie wszystkiego „na już” i prowadzony przez nich intensywny, zabiegany tryb życia.

Dostawa w 10 minut, czy to możliwe?

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że, decydując się na zakupy przez Internet, swoje paczki chcemy otrzymać jak najszybciej. Obecnie dostawa w 1, maksymalnie 2 dni to standard. Kiedy oczekujemy na naszą paczkę więcej niż 2 dni pojawia się niepokój oraz niepewność czy z naszym zamówieniem jest wszystko w porządku. Jeszcze kilka lat temu dostawa w kilkanaście minut była czymś niewyobrażalnym, a dzisiaj to rzeczywistość, której możemy doświadczać.

Co więc zamówimy z ekspresową dostawą? Q-commerce może obejmować artykuły spożywcze, drobne przedmioty gospodarstwa domowego, chemię czy leki. Tak naprawdę może dotyczyć dowolnych produktów. Wszystko, czego konsument może potrzebować natychmiast, możemy udostępnić w ekspresowej dostawie.

Q-commerce, warto czy nie warto?

Q-commerce to hiperszybka dostawa, która od strony konsumenta ma zmaksymalizować jego satysfakcje, a od strony sprzedawcy jest realną szansą na zwiększenie sprzedaży i podniesienie poziomu konkurencyjności.

Jeśli więc posiadasz sklep internetowy zlokalizowany w dużym mieście, a najlepiej w jego centrum, gdzie jest potencjał do realizacji szybkich dostaw, to zdecydowanie powinieneś zainteresować się tematem q-commerce.

Dlaczego? Wdrożenie takiego rozwiązania może być nie tylko doskonałym sposobem na podwyższenie konwersji sprzedaży, ale również jest to szansa na poniesienie lojalności swoich klientów i nawiązanie trwalszej relacji. Ekspresowa dostawa sprawi, że klient zapamięta Twój sklep. W razie potrzeby ponownie zrealizuje zamówienie, nawet jeżeli konkurencja zaoferuje ten sam produkt taniej, ale z kilkudniową dostawą.

  • Zwiększenie obrotów

  • Większa lojalność klientów

  • Nawiązanie trwalszej relacji z Klientem

  • Podniesienie konkurencyjności

Jak przygotować swój biznes?

Pamiętaj, że dla większości konsumentów liczy się czas, a q-commerce to idealna okazja, aby Twój biznes wyprzedził konkurencje. Decydując się jednak na realizacje szybkich dostaw powinieneś zadbać o dobrą jakość obsługi, dostępność produktów, sprawną finalizację zamówień i wysoki poziom bezpieczeństwa Twojego sklepu. Klient będzie zadowolony, jeżeli faktycznie, zgodnie z obietnicami, otrzyma swoje zamówienie w wyznaczonym czasie.

Dlatego istotne jest odpowiednie przygotowanie swojego sklepu przed wdrożeniem takiego rozwiązania. Aby tego dokonać warto skorzystać z pomocy ekspertów z dziedziny e-handlu. To oni zadbają o to, aby jakość świadczonych przez Ciebie usług była na najwyższym poziomie i wskażą Ci najlepszą drogę do realizacji założonych celów.

Zobacz nasze usługi dla sektora RETAIL.

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy