Automatyzacja zadań i orkiestracja

Zacznijmy od początku, czym jest orkiestracja procesów i czym się różni od automatyzacji?

Bardzo często, kiedy słyszymy o automatyzacji to wyobrażamy sobie szereg zadań, które wykonują się same, gdzieś w tle. I jest to po części prawda. Automatyzacja polega na skonfigurowaniu pojedynczego zadania. Natomiast kiedy automatyzacji poddajemy wiele zadań, które są ze sobą powiązane, wówczas mówimy o orkiestracji.

Te dwa pojęcia często są stosowane zamienne, ponieważ po części jedno zawiera drugie.
W rzeczywistości większość z nas mówiąc o automatyzacji ma na myśli orkiestrację, gdyż częściej się zdarza, że automatyzacji poddajemy więcej niż jedno zadanie.

Automatyzacja zadań

Korzyści orkiestracji

Przejdźmy teraz do najważniejszej części artykułu, czyli do korzyści jakie niesie nam wprowadzenie orkiestracji procesów w swojej firmie.

Zwiększenie wydajności w pracy
automatyzacja procesów pozwoli Ci zautomatyzować powtarzalne zadania. Zwiększy się wówczas wydajność pracy Twoich pracowników i skróci się ogólny czas potrzebny na ich realizację. Automatyzacja zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego co również znacząco wpłynie na jakość i wydajność wykonywanej pracy.

Oszczędność pieniędzy
prowadzenie automatyzacji spowoduje obniżenie kosztów IT i zmniejszy koszty obsługi. Dzięki temu będziesz mógł lepiej zagospodarować swój budżet, inwestując np. w innowacje czy nowe projekty

Lepsze wykorzystanie czasu pracy
wykonywanie monotonnych czynności bywa mocno frustrujące. Dzięki wprowadzeniu automatyzacji do ich wykonywania nie będzie już potrzebna taka ilość pracowników. Dzięki temu będą mogli poświęcić swój czas na bardziej kreatywne i rozwojowe zadania.  W efekcie lepiej zagospodarujesz pracę swoich specjalistów.

Standaryzacja danych
Wdrożenie systemu wprowadzi standaryzację wykonywanych operacji, zapewniając ich pełną powtarzalności oraz spójność danych w Twoich systemach.

Automatyzacja zadań

NEDAPS – rozwiązanie do automatyzacji procesów

Orkiestracja procesów firmie bez udziału programistów!

NEDAPS jest naszym autorskim narzędziem do zarządzania, optymalizacji i automatyzacji zadań oraz procesów produkcyjnych i biznesowych. Daje możliwość dostosowania się do dynamicznie zachodzących zmian technologicznych i przekształcania ich w korzyść dla Twojej firmy.

Platforma pozwala znacznie obniżyć koszty oraz czas wykonywanych zadań i wdrażanych usług. Zwiększa efektywność, eliminując pomyłki i powtarzalne czynności. Zapewnia spójność danych, poprawną kolejność zastosowania procedur.

NEDAPS to niezawodne narzędzie do obsługi zadań w firmie. Z jego pomocą efektywnie zarządzisz rutynowymi konfiguracjami, jak i skomplikowanymi, nietypowymi procesami. Nasz produkt nastawiony jest na ciągły rozwój wraz z Twoim biznesem.

Podsumowanie

Podejmując temat orkiestracji procesów w swojej firmie, przede wszystkim uwalniasz potencjał pracowników oraz efektywniej wykorzystujesz swoje zasoby. Masz pewność, że procesy realizowane są w sposób ciągły i poprawny. Zmniejszasz praktycznie do minimum prawdopodobieństwo wystąpienia błędu ludzkiego. Automatyzacja zdecydowanie wpłynie na zwiększenie efektywności, ale również elastyczności w Twojej firmie.

Musimy pamiętać, że rozwój technologii jest nieunikniony. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że wykonywanie wszystkiego ręcznie w momencie, kiedy możemy dany proces poddać automatyzacji będzie dużo mniej efektywne i nieopłacalne. Każde przedsiębiorstwo, które nastawione jest na rozwój powinno rozważyć wprowadzenie mechanizmu automatyzacji procesów.

Jeżeli zainteresował Cię temat automatyzacji procesów w swojej firmie, albo masz jeszcze jakieś pytania odnośnie tego zagadnienia, to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy