Na mocy umowy zawartej z Gminą Kielce, nasi specjaliści zapewnią świadczenie usług serwisu i wsparcia technicznego infrastruktury teleinformatycznej sieci projektu „e-Świętokrzyskie – budowa sieci światłowodowej wraz z urządzeniami na terenie Miasta Kielce”.  Wybudowanej w oparciu o sprzęt Juniper Networks, Hitachi Vantara, HPE, Avaya i AudioCodes.

Zakres projektu „e-Świętokrzyskie – budowa sieci światłowodowej wraz z urządzeniami na terenie Miasta Kielce” obejmował uruchomienie w województwie świętokrzyskim pierwszej w Polsce metropolitalnej sieci publicznej klasy operatorskiej. Siedem węzłów szkieletowych połączonych dedykowaną kanalizacją światłowodową tworzy wokół miasta ring o długości 80 kilometrów. Do szkieletu działającego z prędkością 100 Gigabitów na sekundę podłączonych jest 40 węzłów dystrybucyjnych, wykorzystujących wiele połączeń 10-Gigabitowych oraz 105 węzłów dystrybucyjno-dostępowych z łączami 1-Gigabitowymi. Fundamentem kieleckiej sieci są routery Juniper Networks MX 480 oraz ACX 2100 i ACX 1100.

Od niemal 10 lat sieć ta zapewnia ponad 150 instytucjom samorządowym i państwowym, działającym na terenie Kielc, łączność głosową i wideo, oraz ultraszybki dostęp do Internetu.

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy