Klient

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (PWiK) w Mińsku Mazowieckim jest spółką odpowiedzialną za zbiorowe zaopatrzenie w wodę przeznaczoną do spożycia oraz zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie miasta Mińsk Mazowiecki i okolic.

Wyzwanie

Bezpieczeństwo danych elektronicznych to priorytet dla coraz większej liczby przedsiębiorstw, szczególnie dla tych, które świadczą powszechne usługi dla ludności, jak na przykład przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne.

Rozwiązanie

WASKO zostało wybrane do zbudowania centralnego systemu backupu danych dla PWiK w Mińsku Mazowieckim. Zgodnie z umową, firma WASKO dostarczyła sprzęt serwerowy Fujitsu oraz oprogramowanie Commvault Backup & Recovery.

Co zrobiliśmy

Zespół specjalistów z WASKO zbudował od podstaw system Commvault Backup & Recovery. To zaawansowane narzędzie, które umożliwia tworzenie automatycznych kopii bezpieczeństwa serwerów produkcyjnych działających w PWiK. Zastosowanie takiego rozwiązania zapewniło firmie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. System Commvault Backup & Recovery chroni dane firmy, a w razie awarii zapewni ciągłość działania systemów oraz zminimalizuje ryzyko utraty danych. Co więcej, system ten zabezpiecza dane stacji roboczych pracowników, zapewniając kompleksową ochronę danych.

Oprócz tego, w ramach umowy WASKO dostarczyło, uruchomiło oraz skonfigurowało sprzęt serwerowy Fujitsu – znany ze swojej niezawodności i wydajności – tworząc tym samym bezpieczne miejsce do przechowywania danych.

Dodatkowo w ramach usług, WASKO zapewniło serwis gwarancyjny na najbliższe lata.

Korzyści dla klienta

  • Bezpieczeństwo danych: nowy system backupowy umożliwia bezpieczne przechowywanie danych, minimalizując ryzyko utraty informacji.

  • Zwiększona niezawodność: dzięki temu systemowi PWiK w Mińsku Mazowieckim może polegać na ciągłej dostępności swoich danych, co przyczynia się do zwiększenia niezawodności operacji biznesowych.

  • Ciągłość operacji biznesowych: w przypadku awarii, system backupowy umożliwia szybkie przywrócenie danych, co zapewnia ciągłość operacji biznesowych.

  • Usługi gwarancyjne: świadczone usługi gwarancyjne dają dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i wsparcia.

  • Skalowalność: nowy system backupowy może być rozwijany wraz z rozwojem firmy i zwiększającymi się wymaganiami dotyczącymi przechowywania danych.

  • Oszczędność czasu i zasobów: automatyzacja procesu tworzenia kopii zapasowych pozwala na oszczędność czasu i zasobów, które mogą być lepiej wykorzystane na inne aspekty działalności firmy.

Poznaj szczegóły wdrożenia

Projekt zbudowania centralnego systemu backupu danych dla PWiK w Mińsku Mazowieckim przez WASKO to doskonały przykład, jak nowoczesne technologie mogą przyczynić się do zwiększenia niezawodności i ciągłości operacji biznesowych.

Szczególnie istotne jest to dla firm świadczących usługi na rzecz społeczności lokalnej, takich jak przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne PWiK w Mińsku Mazowieckim, które zwraca szczególną uwagę na ochronę swoich danych.

WASKO oferuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pomogą efektywnie zarządzać danymi. Skontaktuj się z nami. Twoje bezpieczeństwo to nasz priorytet.

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy