Kontrakty dotyczące zabudowy urządzeń sterowania ruchem, sygnalizacji oraz urządzeń kolejowej sieci telekomunikacyjnej

WASKO S.A. w ramach podpisanych kontraktów realizuje dla PKP PLK S.A. zabudowę Systemów Informacji Pasażerskiej oraz Systemów Monitoringu Wizyjnego na stacjach i przystankach osobowych linii kolejowej E-59 (LK351) na odcinkach: Poznań-Wola–Wronki i Stary Klukom–Szczecin Zdunowo oraz na odcinku Mokrz–Słonice.

Zakres prac obejmuje m.in. dostawę, montaż i uruchomienie systemów dynamicznej informacji wizualnej dla pasażerów, systemów monitoringu wizyjnego (wraz z wymaganą funkcjonalnością detekcji zdarzeń i zagrożeń), systemów rozgłoszeniowych stacyjnych i systemów sygnalizacji czasu, a także systemów towarzyszących tj. m.in: pętli dostępowych sieci teletechnicznej światłowodowej i miedzianej wraz z urządzeniami aktywnymi sieci, linii zasilania podstawowego i gwarantowanego, kompletnie wyposażonych szaf teletechnicznych, systemów uszynienia, uziemienia a także wymaganych konstrukcji wsporczych.

Infrastruktura i systemy, które budujemy w ramach ww. kontraktów, to pierwsza w Polsce inwestycja tej wielkości, w której systemy wizualnej informacji pasażerskiej, systemy rozgłoszeniowe i systemy sygnalizacji czasu – stanowiące kompletny System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (CSDIP) – realizowane są zgodnie z najnowszymi instrukcjami IPI-6,  definiującymi nową jakość i standard obsługi pasażerów na dworcach i przystankach osobowych PKP PLK S.A.

Systemy Monitoringu Wizyjnego, które budujemy zgodnie z najnowszymi instrukcjami IPI-4, umożliwią automatyczną detekcję zdarzeń i zagrożeń w obrębie przestrzeni peronowych czy przejść naziemnych i podziemnych – zwiększając w sposób znaczący bezpieczeństwo podróżnych.

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skontaktuj się i otrzymaj więcej informacji

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy

Skorzystaj z formularza, a my do Ciebie oddzwonimy