Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Antykolizyjny system ochrony skrzyżowań jest

przeznaczony do zabezpieczenia pojazdów i osób przed wypadkami na niezabezpieczonych skrzyżowaniach lub ciągach produkcyjnych i magazynowych w zakładach przemysłowych.

System znajduje zastosowanie w miejscach o ograniczonej widoczności – w terenie zabudowanym lub zasłoniętym różnymi instalacjami przemysłowymi lub regałami magazynowymi.

Szczególnie nadaje się do pracy w uciążliwych warunkach pracy (duże zapylenie,  para technologiczna, zadymienie).

Antykolizyjny system ochrony skrzyżowań

bazuje na zaawansowanych technologicznie i niezawodnych sterownikach skrzyżowań współpracujących z radarowymi czujnikami zbliżeniowymi.

Detekcja i zabezpieczenie pojazdów odbywa się  na każdym kierunku ruchu, ponieważ ideą rozwiązania  jest włączenie światła i sygnału ostrzegawczego na wszystkich kierunkach ruchu w sytuacji zbliżania się pojazdu, na którejkolwiek drodze dojazdowej do skrzyżowania.

Sterowniki maja programowalną logikę działania, zatem istnieje możliwość wdrożenia innego scenariusza działania, np. włączenie czerwonego światła na wszystkich drogach dojazdowych z wyjątkiem drogi, na której pojawił się pierwszy pojazd do momentu opuszczenia przez niego skrzyżowania.

System współpracuje z przemysłowymi sygnalizatorami świetlno-dźwiękowymi odpornymi na niekorzystne warunki otoczenia.

Główną zaletą systemu jest fakt wykorzystania do pracy redundantnych, spotykanych na wielkomiejskich skrzyżowaniach sterowników, które nie mają pojedynczego punktu awarii. Raz zainstalowany system pracuje bez przerw i czynności utrzymaniowych przez wiele lat.

 

 

+Czytaj więcej

Kluczowe parametry

Bardzo niskie koszty utrzymaniaBardzo niskie koszty utrzymania
Prewencja mająca na celu ochronę pracowników i sprzętuPrewencja mająca na celu ochronę pracowników i sprzętu
Łatwość rozbudowy o kolejne lokalizacjeŁatwość rozbudowy o kolejne lokalizacje
Oszczędność czasu i materiałów. Szybki zwrot z inwestycji.Oszczędność czasu i materiałów. Szybki zwrot z inwestycji.
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego