Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Wirtualizacja serwerów

Oferta WASKO obejmuje całe spektrum usług dotyczących środowisk wirtualnych – od zaprojektowania, przez wdrożenie, do obsługi serwisowej i usług utrzymania. Świadczymy także usługę doradztwa technologicznego w zakresie odpowiedniego doboru rozwiązania adekwatnego do potrzeb – optymalnego zarówno pod kątem technicznym, jak i kosztowym.

Zajmujemy się zarówno warstwą sprzętową (serwery, macierze dyskowe, urządzenia sieciowe), programową (wirtualizator, wraz z ewentualnymi dodatkowymi pakietami oprogramowania, systemy operacyjne, system kopii bezpieczeństwa, usługi katalogowe, pocztowe, pracy grupowej), jak i sposobem ich poprawnego skonfigurowania. Wykorzystujemy głównie sprawdzone, dostępne od wielu lat na rynku technologie oparte na Microsoft Hyper-V lub VMware. Posiadamy również kompetencje wirtualizacji serwerów za pomocą narzędzi Open Source.

Wirtualizacja serwerów jest wykorzystywana we wszystkich środowiskach informatycznych: od niewielkich, wyposażonych w pojedyncze serwery fizyczne, do bardzo rozbudowanych, w których działają farmy serwerów.

Środowiska zwirtualizowane buduje się po to, by:

  • optymalnie wykorzystać posiadane zasoby sprzętowe;
  • uzyskać podniesienie dostępności systemów informatycznych (aplikacyjnych);
  • uzyskać łatwość i efektywność zarządzania / administrowania środowiskiem informatycznym;
  • uzyskać możliwość szybkiego i optymalnego kosztowo reagowania na zmiany zapotrzebowania na zasoby IT;
  • umożliwić połączenie posiadanej lokalnie infrastruktury obliczeniowej z chmurą publiczną;
  • umożliwić sprawne monitorowanie środowiska.

Uzupełnieniem wirtualizacji serwerów jest wirtualizacja macierzy dyskowych. Pozwala ona uzyskać zaawansowane funkcjonalności z dziedziny przechowywania danych (storage) wykorzystując posiadane przez klienta urządzenia macierzowe różnych producentów.

REALIZACJE, REFERENCJE

  • instytucje badawczo-rozwojowe i naukowe,
  • szpitale,
  • średnie i duże przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe,
  • administracja rządowa.
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego