Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Wirtualizacja serwerów

Oferta WASKO obejmuje całe spektrum usług dotyczących środowisk wirtualnych – od zaprojektowania, przez wdrożenie, do obsługi serwisowej i usług utrzymania. Świadczymy także usługę doradztwa technologicznego w zakresie odpowiedniego doboru rozwiązania adekwatnego do potrzeb – optymalnego zarówno pod kątem technicznym, jak i kosztowym. Zajmujemy się zarówno warstwą sprzętową (serwery, macierze dyskowe, urządzenia sieciowe), programową (wirtualizator, wraz z ewentualnymi dodatkowymi pakietami oprogramowania, systemy operacyjne, system kopii bezpieczeństwa, usługi katalogowe, pocztowe, pracy grupowej), jak i sposobem ich poprawnego skonfigurowania. Wykorzystujemy głównie sprawdzone, dostępne od wielu lat na rynku technologie oparte na Microsoft Hyper-V lub VMware. Posiadamy również kompetencje wirtualizacji serwerów za pomocą narzędzi Open Source. 

Wirtualizacja serwerów jest wykorzystywana we wszystkich środowiskach informatycznych: od niewielkich, wyposażonych w pojedyncze serwery fizyczne, do bardzo rozbudowanych, w których działają farmy serwerów. 

Uzupełnieniem wirtualizacji serwerów jest wirtualizacja macierzy dyskowych. Pozwala ona uzyskać zaawansowane funkcjonalności z dziedziny przechowywania danych (storage), wykorzystując posiadane przez klienta urządzenia macierzowe różnych producentów. 

Korzyści:

  • Optymalnie wykorzystanie posiadanych zasobów sprzętowych 
  • Uzyskanie podniesienia dostępności systemów informatycznych (aplikacyjnych) 
  • Uzyskanie łatwość i efektywność zarządzania / administrowania środowiskiem informatycznym 
  • Uzyskanie możliwość szybkiego i  optymalnego kosztowo reagowania na zmiany zapotrzebowania na zasoby IT 
  • Umożliwienie połączenia posiadanej lokalnie infrastruktury obliczeniowej z chmurą publiczną 
  • Umożliwienie sprawnego monitorowania środowiska 
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego