Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Chmura prywatna WASKO

Potrzeba wykorzystywania we współczesnych środowiskach informatycznych zaawansowanych funkcjonalności wymaga stosowania nowoczesnych technologii zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania. Z kolei ciągle rosnąca ilość przechowywanych i przetwarzanych danych powoduje, że konieczne jest wykorzystywanie coraz większych zasobów do przechowywania danych oraz coraz bardziej zaawansowanych narzędzi do ich zabezpieczania. Wszystko to powoduje, że rośnie poziom komplikacji warstwy sprzętowo-systemowej środowisk IT, a tym samym rosną jej koszty oraz trudność w zarządzaniu i utrzymaniu.

Często bardziej opłaca się przenieść wymagane funkcje i przechowywanie danych do zewnętrznego operatora, który na bazie efektu skali może zaoferować niższym kosztem wymagane usługi i dostęp do zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

PackBack - prywatna chmura plików dla firm

PackBack to usługa B2B w prywatnej chmurze WASKO, zaprojektowana jako bezpieczna alternatywa dla istniejących publicznych usług udostępniania plików, takich jak Dropbox, iCloud, GoogeDrive czy Box. PackBack umożliwia organizacji dostęp do prywatnego środowiska pracy, w którym pracownicy mogą bezpiecznie przechowywać, udostępniać i pobierać pliki, a także bezpiecznie udostępniać poufne dokumenty swoim kontrahentom.  W odróżnieniu od rozwiązań publicznych PackBack jest usługą przygotowaną wyłącznie dla biznesu, ze zrozumieniem potrzeby zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa danych, poufności, ochrony prywatności użytkowników oraz zgodności z polskimi przepisami prawa.

Dodatkowo, dzięki integracji z klientem pocztowym MS Outlook oraz z Eksploratorem Windows, PackBack jest narzędziem, które w wydatny sposób poprawia efektywność i wydajność pracy.

+POBIERZ FOLDER

Archiwizacja

Każdego roku o około 30% wzrastają potrzeby rynku dotyczące przestrzeni do przechowywania danych. Lawinowo wzrastająca ilość materiałów multimedialnych, coraz większa popularność cyfrowych źródeł danych (fotografie, skany, OCR itp), zmieniające się otoczenie prawne wdrażające tzw. cyfrowe państwo, narzucają przygotowanie coraz większych repozytoriów danych.

Centrum Danych Grupy Kapitałowej WASKO oferuje platformę archiwizacyjną zbudowaną na jednym z najlepszych dedykowanych do tego celu rozwiązań: Hitachi Content Platform. Jest to wysoko dostępne środowisko wyposażone w takie funkcjonalności jak:

  • kompresja,
  • deduplikacja,
  • wbudowany WORM (ang. Write One Read Many),
  • retencja,
  • wersjonowanie,
  • szyfrowanie danych,
  • bezpowrotne niszczenie danych (podczas likwidacji archiwum),
  • uwierzytelnienie.

Dla naszych klientów udostępniamy je w postaci usługi. W oparciu o dedykowane narzędzia programowe (tzw. API) oraz protokoły komunikacyjne umożliwiamy dostosowanie aplikacji działających u Klienta w taki sposób, by aby dokumenty i informacje były automatycznie przenoszone do dedykowanej, bezpiecznej chmury prywatnej utworzonej w oparciu o zasoby WASKO w naszych centrach danych. Dane są zabezpieczone i chronione najlepszymi politykami bezpieczeństwa. Archiwizacja najczęściej wykonuje się automatycznie wg scenariusza uzgodnionego podczas wdrożenia. Koszt przechowywania w naszej chmurze jest znacznie niższy niż budowanie własnego, bezpiecznego archiwum. Chmura WASKO nie jest bytem wirtualnym – dane składowane są w znanym klientowi miejscu w serwerowni w Katowicach. Punktem kontaktu w sprawach technicznych jest opiekun klienta, a nie automatyczna sekretarka jak to ma miejsce w większości popularnych chmur komercyjnych.

+Czytaj więcej

Druga kopia backupu w chmurze

Zagwarantuj bezpieczeństwo firmowych danych wykonując kopię backupu przechowywaną w bezpiecznej chmurze PackBack, opartej na rozwiązaniu lidera technologii przechowywania danych firmę Hitachi Data Systems. Jeżeli przechowujesz backup w tej samej serwerowni lub nawet budynku, w którym są przetwarzane Twoje dane ryzykujesz ich całkowitą utratę. Z naszym rozwiązaniem prosto i szybko zabezpieczysz je w profesjonalnym centrum danych. Nieważne czy używasz najwyższej klasy profesjonalnych rozwiązań jak CommVault Simpana, Veritas NetBackup czy dedykowanych rozwiązań jak Veeam B+R, zintegrujemy się z każdym systemem backupu – szybko i bezpiecznie.

Obiektowe serwery NAS

Lokalne serwery plików NAS mogą być zastąpione rozwiązaniami, które zarówno udostępniają udziały sieciowe w lokalnych sieciach – jak zwykłe serwery NAS, ale – dodatkowo – posiadają możliwość automatycznej replikacji zasobów do rozwiązania przechowywania danych uruchomionego jako usługa w chmurze prywatnej w WASKO. Usługa wykorzystująca specjalizowane serwery rozwiązania Hitachi Data Ingestor pozwala na rezygnację z systemu backupu, umożliwia dostęp do starszych wersji dokumentów oraz możliwość odtworzenia skasowanych dokumentów. Może być wdrożone jako rozwiązanie fizyczne lub jako wirtualna maszyna.

Backup stacji roboczych i smartfonów

Backupuj najważniejsze katalogi w bezpieczniej chmurze PackBack opartej o rozwiązanie lidera technologii przechowywania danych firmę Hitachi Data Systems. Nieważne czy korzystasz z systemu operacyjnego Mac OS czy Windows, po prostu wybierz katalogi których dokumenty chcesz mieć dodatkowo zabezpieczone na wypadek uszkodzenia bądź utraty komputera przenośnego, tableta, czy smartfona, a zostaną one automatycznie zabezpieczone poprzez ich zsynchronizowane do bezpiecznej prywatnej chmury PackBack.

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego