Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Systemy kontroli ruchu powietrznego

WASKO SA współpracuje z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, jak i poszczególnymi Portami Lotniczymi na terenie Polski od wielu lat. Owocami tej współpracy jest wiele zrealizowanych projektów w dziedzinie CNS (Communication, Navigation, and Surveillance) oraz ATC (Air Traffic Control).

WASKO dostarcza i wdraża rozwiązania czołowych światowych producentów w dziedzinie radiokomunikacji (radiostacje VHF/UHF) i radionawigacji (urządzenia nawigacyjne DME, DVOR, ILS). Posiada umowy partnerskie z najwyżej ocenianymi producentami podsystemów, komponentów oraz elementów uzupełniających, tj. wyspecjalizowanych systemów antenowych VHF/UHF, filtrów radiowych, urządzeń do komunikacji przewodowej (multiplekserów, routerów i przełączników sieciowych), konwerterów optycznych do transmisji danych, lotniczych lamp sygnalizacyjnych, specjalistycznych szaf instalacyjnych, jak i wielu innych podzespołów niezbędnych przy każdej tego typu realizacji. Usługa WASKO jest kompleksowa i obejmuje koordynację prac i nadzór nad podwykonawczymi firmami budowlanymi oraz producentami betonowych kontenerów teletechnicznych, wież i masztów strunobetonowych, jak i konstrukcji stalowych.

Najważniejszą wartością oferty WASKO są wysokokwalifikowani, doświadczeni wieloletnią praktyką inżynierowie z dziedziny projektowania obiektów i infrastruktury oraz kierowania i administrowania projektami. WASKO posiada zespół specjalistów posiadających najwyższe kompetencje w zakresie instalacji, konfiguracji i utrzymania oferowanych rozwiązań. Pracownicy ci legitymują się certyfikatami wydanymi przez producentów uzyskanymi w wyniku odbycia specjalistycznych szkoleń.

Doświadczenie oraz ogólnopolski zakres działania WASKO S.A. znajdujący swoje odzwierciedlenie w sieci oddziałów terenowych, pozwalają na realizację nawet najbardziej wymagających projektów, niezależnie od ich lokalizacji oraz warunków środowiskowych, które szczególnie dla ośrodków radiokomunikacyjnych niejednokrotnie stawiają wysoko poprzeczkę skali trudności.

Z uwagi na rosnące zainteresowanie transportem lotniczym przy jednoczesnej dużej presji związanej z koniecznością optymalizacji kosztów operacyjnych, coraz większa uwaga branży jest kierowana na rozwiązania, które dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii zapewniają istotne wsparcie w tej dziedzinie. Jednym z najbardziej interesujących jest system zdalnej wieży kontroli lotów (ang. Remote Tower), który pozwala na optymalizację pracy kontrolerów ruchu lotniczego, dając im narzędzia umożliwiające obsługę wielu lotnisk z jednej centralnej lokalizacji. Obserwując tendencje rynku, WASKO nawiązało współpracę z kluczowymi światowymi producentami systemów Remote Tower, uzupełniając tym samym swoją ofertę.

W zakresie projektów realizowanych na potrzeby służb zarządzających bezpieczeństwem ruchu lotniczego w Polsce, poza dostarczaniem czołowych rozwiązań światowych producentów w zakresie radiokomunikacji i radionawigacji, WASKO jako integrator rozwiązań IT oraz producent oprogramowania wdraża również swoje systemy (w tym system monitoringu OpenEye), które uzupełniając ofertę zapewniają kompleksowe podejście do realizowanych projektów.

Korzyści:

• bezpieczeństwo inwestycji zapewnione poprzez wieloletnie doświadczenie i unikatowe kompetencje firmy zdobyte przy realizacji projektów telekomunikacyjnych (GSM, LAN/WAN, światłowody) oraz niskoprądowych (linie SN, NN), bez których oferowanie usług w branży CNS/ATC byłoby niemożliwe (kilkadziesiąt zakończonych sukcesem wdrożeń na terenie całego kraju),

• nowoczesność rozwiązań dzięki ugruntowanej współpracy z wiodącymi światowymi producentami rozwiązań radiokomunikacyjnych i radionawigacyjnych,

• kompleksowe podejście dzięki szerokim kompetencjom integracyjnym,
• własna oferta produktów autorskich oraz potencjał realizacji dedykowanych rozwiązań IT,

• 16 oddziałów na terenie kraju oraz obsługa ServiceDesk dostępna dla klienta 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, które mogą zagwarantować dojazd serwisantów do dowolnego miejsca na terenie kraju w czasie poniżej 4 godzin,

• odpowiedni potencjał finansowy i kadrowy do zarządzania tego typu przedsięwzięciami inwestycyjnymi.

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego