Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

System zabezpieczenia skrzyżowań zakładowych

System zabezpieczenia skrzyżowań zakładowych stosuje się w ruchu zakładowym w miejscach, gdzie istnieje duże ryzyko kolizji lub w miejscach, gdzie należy sterować ruchem w sposób poprawiający organizację pracy i poruszania się pojazdów.  

System zabezpieczenia skrzyżowań zakładowych  to rozwiązanie o logice działania uwzględniającej charakterystyczne warunki pracy panujące w zakładzie lub wybranym jego wycinku. Naszym celem jest przygotowanie projektu, który bazuje na analizie zagrożeń występujących w danym miejscu. Wynikiem analizy jest przygotowanie rozwiązania odpowiedniego pod względem zastosowanych środków technicznych i zasadnego ekonomicznie.  

Najczęściej stosowanymi środkami technicznymi są światła drogowe, sygnalizatory akustyczne, pętle indukcyjne, szlabany, radary drogowe, wyświetlacze zliczające, kamery analizujące ruch itp. Sercem układu są sterowniki skrzyżowań z odpowiednim programem przygotowanym przez naszych specjalistów/drogowców. Program jest wbudowany w sterownik, który zostaje skojarzony z wcześniej przegotowaną infrastrukturą.  

System zabezpieczenia skrzyżowań zakładowych  znajduje zastosowanie na niebezpiecznych i niezabezpieczonych przejazdach kolejowych, w strefach załadunku (bocznice kolejowe, strefy postoju składów wagonowych), na skrzyżowaniach zakładowych w miejscach z ograniczoną widocznością, w ciągach produkcyjnych – w miejscach włączania się do ruchu pojazdów (wózki, ładowarki itp.), w bazach surowcowych o dużym natężeniu ruchu pojazdów specjalistycznych itp. 

System szczególnie nadaje się do pracy w uciążliwych warunkach pracy (duże zapylenie,  para technologiczna, zadymienie). 

Główną zaletą systemu zabezpieczenia skrzyżowań zakładowych   jest fakt wykorzystania do pracy układów redundantnych, spotykanych na wielkomiejskich skrzyżowaniach, które nie mają pojedynczego punktu awarii. Raz zainstalowany system pracuje bez przerw i czynności utrzymaniowych przez wiele lat. 

Korzyści:

  • Niskie koszty utrzymania – praca autonomiczna bez potrzeby konserwacji  
  • Działanie prewencyjne zapewniające ochronę życia i zdrowia pracowników, a także chroniące majątek zakładowy 
  • Możliwość dostosowania do specyficznych wymagań wynikających z charakteru pracy danego zakładu 
  • Usprawnienie ruchu zakładowego w miejscach zatłoczonych 
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego