Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

System wspomagania dowodzenia

System Wspomagania Dowodzenia dla Straży Miejskich, w sposób unikalny w skali kraju, kompleksowo wspomaga proces obsługi zdarzeń od momentu przyjęcia zgłoszenia na numer alarmowy 986, poprzez zadysponowanie właściwych patroli na miejsce zdarzenia, wszczęcie postępowania mandatowego, skierowanie wniosku o ukaranie do sądu aż po zarejestrowanie wyników działań, prowadzonych postępowań i wokand. 

SWD MPR to system teleinformatyczny wspomagający pracę oraz działania operacyjne Pogotowia Ratunkowego. Istotną cechą systemu jest pełna jego zgodność z Ustawą o państwowym ratownictwie medycznym oraz z rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. System wspomaga wykonywanie wszystkich funkcji i działań Pogotowia Ratunkowego. 

 

System SWD wspomaga Dyspozytora w zakresie przyjmowania i rejestracji zgłoszeń telefonicznych, prezentacji lokalizacji osoby zgłaszającej oraz automatyzacji w przekazywaniu zleceń obsługi zdarzenia do oddziałów terenowych.  

Patrole terenowe mogą być wyposażone w urządzenia mobilne, które pozwalają na przyjmowanie informacji o zgłoszeniach oraz obsługę zgłoszenia wraz z ewidencją materiału dowodowego, w tym zdjęć z aparatów. 

System SWD posiada również dodatkowe moduły wspierające procesy: postępowań mandatowych, kierowania wniosków o ukaranie do sądu, odholowań pojazdów, rejestrowania założonych blokad, działań zabezpieczających oraz prowadzenia grafiku czasu pracy pracowników. 

 

Korzyści:

  • skrócenie czasu udzielenia właściwej pomocy osobom poszkodowanym; 
  • zwiększenie skuteczności podejmowanych działań operacyjnych oraz prewencyjnych; 
  • optymalizacja planowanych działań prewencyjnych i rozmieszczenia patroli straży miejskiej na terenie miasta; 
  • Kompleksowa ewidencja wymaganej dokumentacji działań operacyjnych oraz postępowań mandatowych. 

 

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego