Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

OpenEye SCADA – umbrella system - nowe spojrzenie na obszar SCADA

Umbrella system, czyli rozwiązanie parasolowe, którego głównym zadaniem jest integracja procesów oraz informacji wymienianych pomiędzy różnymi systemami i urządzeniami, w celu usprawnienia obsługi zadań, a także przetwarzania i wizualizacji informacji zarządczych.

Systemy SCADA są natywnie powiązane z branżą przemysłową praktycznie od samego początku rozwoju rozwiązań automatyki w tym obszarze. Stałe dążenie do zwiększenia efektywności produkcji, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów powodowało konieczność bliższego przyjrzenia się zagadnieniom o kontroli procesów produkcyjnych, nadzoru pracy sieci gazowniczych, wody, ciepła i energii. Wraz z rozwojem linii produkcyjnych, urządzeń oraz algorytmów sterujących, nadążał również rozwój systemów SCADA, które obecnie są zaawansowanymi platformami służącymi do wizualizacji, sterowania urządzeniami i procesami technologicznymi, a w najnowocześniejszych aplikacjach także posiadającymi zaimplementowane skomplikowane mechanizmy analityczne i prognostyczne.

Obecnie od nowoczesnego systemu wymagane jest otwarte spojrzenie na zagadnienia monitorowania, co pozwoliło na pozycjonowanie OpenEye w zarówno w roli klasycznego systemu SCADA, ale również jako BMS (Buliding Management System, SMS (Security Management System) lub NMS (Network Management System), a dzięki nowoczesnemu stosowi technologicznemu wykorzystanych narzędzi, może integrować się z innymi systemami informatycznymi  pracującymi w przedsiębiorstwie.

Rozwiązanie zapewnia elastyczne zarządzanie obiektami obsługiwanymi monitorowanymi przez system, ich hierarchią oraz posiada rozbudowane funkcje zarządzania kontami użytkowników i ich uprawnieniami. Praca z systemem, zadania związane z jego konfiguracją i operacyjnym użytkowaniem zostały znacząco usprawnione dzięki zastosowaniu mechanizmu  szablonów, który znalazł zastosowanie zarówno podczas konfiguracji pojedynczego urządzenia, jak również w procesie przygotowania kompletnych paneli wizualizacyjnych.

Wszystkie funkcje oferowane przez system, zostają udostępnione dla użytkownika, który dzięki temu jest w stanie samodzielnie wykorzystywać wszystkie funkcje systemu OpenEye.

Kluczową zadanie systemu SCADA jest komunikacja z urządzeniami, która w przypadku OpenEye odbywa się za pomocą dedykowanych agentów zapewniających skuteczne pozyskiwanie zmiennych i sterowanie urządzeniami. Agent posiada rozbudowany zbiór translatorów i konektorów (plugins) zapewniających obsługę wszystkich obsługiwanych protokołów komunikacyjnych, np. OPC, SNMP, ModBus, GasModem, EtherNetIP , ICMP, REST, SQL, MQTT oraz wiele innych specyficznych dla poszczególnych grup urządzeń lub systemów zewnętrznych.

System posiada możliwość definiowania akcji automatycznych, które są wyzwalane stanem monitorowanego obiektu lub systemu. W ramach akcji automatycznych możliwe jest sterowanie urządzeniami oraz wywołanie interakcji z systemami zewnętrznymi, co otwiera przed użytkownikiem systemu ogromne możliwości integracyjne.

Rozwiązanie charakteryzuje się rozbudowanymi mechanizmami tworzenia zmiennych obliczeniowych, w tym szablonowych zmiennych obliczeniowych. Zmienne tego typu można wykorzystać do wyliczania współczynników efektywności – KPI (ang. Key Performance Indicator) i wejść w obszar analityki z zakresu kontroli zachodzących w przedsiębiorstwie procesów.

System OpenEye dostarcza swoje szerokie funkcjonalności za pomocą nowoczesnego interfejsu użytkownika budowanego zgodnie z podejściem UX Design. System zapewnia separację danych ze względu na przypisaną rolę użytkownikom i szereg uprawnień dostępowych do monitorowanych obiektów.

Umbrella System - Funkcje

 • Platforma parasolowa – integracja monitorowania, analizy danych z różnych obszarów biznesowych,
 • Praca na urządzeniach mobilnych
 • Obsługa szerokiej Rozbudowana lista obsługiwanych protokołów komunikacyjnych
 • Integracja z urządzeniami nie wymagająca prac informatycznych
 • Pełna funkcjonalność systemu zarządzanie środowiskiem z poziomu przeglądarki internetowej
 • Rozbudowana struktura uprawnień i dostępu do danych,
 • Elastyczne mechanizmy definiowania alarmów (progowe, profilowe, wyliczane)
 • Praca zarówno w modelu SaaS, jak i On-Premise,
 • Automatyzacja – definiowanie akcji automatycznych umożliwiających integrację z innymi systemami lub sterowanie
 • Obsługa skryptów Pythonowych do wyliczania złożonych współczynników (KPI),
 • Zmniejszenia awaryjności oraz skrócenie czasu obsługi awarii monitorowanego środowiska,
 • Usprawnienie czynności operacyjnych, poprzez mechanizm szablonów urządzeń i paneli wizualizacyjnych
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego