Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

SCADA Dla Fotowoltaiki

Jednym z dynamicznie rozwijających się kierunków pozyskiwania energii elektrycznej jest fotowoltaika, czyli metoda pozwalająca na konwersję promieniowania słonecznego w energię elektryczną, poprzez wykorzystanie paneli fotowoltaicznych.

„Energia ze słońca”, bo taki termin jest powszechnie stosowany, jest najprostszą metodą pozyskiwania energii elektrycznej z wykorzystaniem źródeł odnawialnych, która obecnie jest w fazie dynamicznego rozwoju. Inwestorzy chętnie interesują się takim sposobem lokowania swoich funduszy, gdyż przy niewielkich kosztach operacyjnych, praktycznie bezobsługowy funkcjonowaniu, zapewniają stabilny przychód przez długi czas.

Elektrownie fotowoltaiczne podlegają różnym rodzajom uszkodzeń, a procesy ich starzenia są niejednorodne i często nieprzewidywalne. Część obiektów degraduje się dużo szybciej niż inne obiekty, wybudowane w tym samym czasie. Elektrownia fotowoltaiczna jako złożona instalacja techniczna, w okresie swojego funkcjonowania ulegająca awariom i uszkodzeniom, co powoduje nieodwracalne i często istotne straty finansowe.

scada dla fotowoltaiki

Efektywność procesu kontroli pracującej elektrowni PV, w celu zapewnienia najlepszych efektów w postaci stabilnej produkcji energii, wymaga od narzędzi monitorujących najwyższej dokładności i dużej stabilności pracy. W tym celu nasza platforma OpenEye SCADA wraz ze zintegrowanym sterownikiem IoT PV, została zbudowana z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, stosowanych w rozwijającym się sektorze rynku IoT (Internet of Things).

Rozwiązanie OpenEye SCADA wraz z autorskim sterownikiem przemysłowym IoT PV Monitor, stanowi odpowiedź na potrzebę rynku związaną z koniecznością zapewnienia sprawności technicznej oraz efektywności energetycznej elektrowni PV. Dzięki temu jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym, pobierać, przetwarzać i przechowywać informacje pozyskiwane z maksymalną częstotliwością, ze wszystkich kluczowych komponentów elektrowni.

SCADA Dla Fotowoltaiki - Funkcje

  • Wykrywanie trwałych oraz czasowych uszkodzeń inwerterów
  • Wykrywanie niestabilności pracy inwerterów
  • Sprawność przetwarzania DC / AC przez inwertery
  • Auto inwentaryzacja inwerterów, w tym wersji ich oprogramowania
  • Lokalizacja uszkodzenia okablowania paneli PV
  • Lokalizacja przepalenia bezpieczników łańcuchów paneli PV
  • Lokalizacja uszkodzonych paneli z dokładnością do około 20 sztuk
  • Monitorowanie sprawności / wydajność grup paneli PV
  • Długoterminowe monitorowanie procesu starzenia się paneli PV
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego