Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Sieci teleinformatyczne

Budujemy sieci teleinformatyczne wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt sieciowy wiodących producentów światowych. Posiadamy rozwiązania dla każdego z klientów, zarówno dla małych jak i średnich czy dużych.

Potrafimy dostosować sieć teleinformatyczną do każdych wymagań, uwzględniając oczekiwaną przezeń wydajność, skalowalność a przede wszystkim możliwości finansowe klienta, niezależnie, czy będzie to sieć LAN, sieć WAN czy sieć WiFi

Zdajemy sobie sprawę, iż nie każdy sprzęt sieciowy i nie każda sieć teleinformatyczna jest odpowiednia dla każdego klienta. Dlatego przed zaoferowaniem rozwiązania inżynierowie sieciowi WASKO S.A, dzięki posiadanym przez siebie kompetencjom, przeprowadzają audyt wymagań klienta, tak by budowana sieć it była adekwatna do wymagań.

Uwzględniamy oczekiwaną wydajność, skalowalność a przede wszystkim możliwości finansowe klienta. Dzięki doświadczeniu jesteśmy w stanie doradzić z jakich komponentów sieciowych skorzystać, by sieć teleinformatyczna zbudowana była w sposób optymalny.

Wiadomym i oczywistym jest, iż sieć dla małej rodzinnej firmy zatrudniającej kilku, kilkunastu pracowników korzystających z podstawowych usług w sieci  jest zupełnie inna niż sieć dla przedsiębiorstwa zatrudniającego setki ludzi. Podobnie – inną sieć teleinformatyczną buduje się dla dużego szpitala posiadającego kilkanaście placówek a inną dla małej przychodni.

Oprócz doświadczenia potrzebna jest również możliwość z korzystania z odpowiednich rozwiązań. Możliwości te zapewniają nam umowy partnerskie z największymi producentami sprzętu sieciowego.  Jesteśmy autoryzowanym partnerem takich tuzów teleinformatyki jak:

 • Juniper Networks
 • Fortinet
 • Cisco Systems
 • Alcatel-Lucent Enterprise
 • Nokia
 • DCN
 • Ruckus (formalnie Commscope)
 • Netgear

 

Powyżsi producenci zapewniają nam wszystkie wymagane komponenty potrzebne do budowy każdej sieci teleinformatycznej, czyli przede wszystkim :

 • urządzenia sieci LAN czyli przełączniki, zarówno dostępowe jak i te do DataCenter
 • urządzenia sieci WLAN, czyli punkty dostępowe i ich kontrolery
 • urządzenia sieci WAN czyli routery i koncentratory VPN
 • urządzenia bezpieczeństwa – firewale następnej generacji (NGFW)

 

Posiadając w ofercie tak szerokie portfolio producentów i ich produktów (przełączniki, routery, firewalle, punkty dostępowe itp) , poparte doświadczeniem
i certyfikatami, potrafimy zbudować każdą sieć teleinformatyczną, i chociaż każda sieć teleinformatyczna składa się z podobnych elementów to jednak nie każde rozwiązanie sieciowe jest odpowiednie dla każdego z klientów.

Przykładem niech będzie przepustowość sieci LAN: dla małego przedsiębiorstwa posiadającego kilka/kilkanaście komputerów oraz parę serwerów przepustowość przełączników LAN na poziomie 100, 40, czy nawet 10Gb/s jest nieadekwatna do ilości ruchu w sieci. W takim przypadku proponujemy rozwiązanie oparte o przełączniki LAN klasy small business o przepustowości 1Gb/s a nie enterprise z przepustowościami sięgającym dziesiątek gigabitów na sekundę.

Podobnie ma się rzecz z systemami bezpieczeństwa – weźmy za przykład fabrykę posiadającą kilkaset maszyn produkcyjnych oraz kancelarię adwokacką zatrudniającą kilku prawników. Obie te firmy, to jasne, wymagają systemów zabezpieczeń firewall czy UTM, ale będą to systemy o nieco innych parametrach.

Doświadczenie naszych inżynierów sieciowych pozwala na dobrania rozwiązania tak, by zarówno w chwili obecnej jak i w przyszłości, zbudowana sieć spełniała wszystkie stawiane jej wymagania a zarazem była do przyjęcia pod względem ekonomicznym. Mówiąc krótko mierzymy siły na zamiary (klientów).

O ile systemy teleinformatyczne (sieci LAN i WAN) oparte o transmisje przewodową (czyli kable miedziane i światłowodowe) nie wymagają specjalnych pomiarów przed ich implementacją, o tyle w przypadku projektowania sieci bezprzewodowej WiFi pomiary są konieczne.

Mówimy tu o przeprowadzeniu tzw. planowania radiowego, które pozwala dobrać ilość i typ punktów dostępowych koniecznych do zapewnienia odpowiedniego pokrycia i przepustowości sieci bezprzewodowej.

Planowanie to wykonywane jest przez zespół inżynierów sieciowych WASKO S.A. z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu pomiarowego. Wynikiem planowania radiowego jest raport ukazujący dokładne rozmieszczenie punktów dostępowych na terenie, jaki ma być pokryty zasięgiem działania sieci bezprzewodowej.

Nasze referencje

Centrum Onkologii Instytut Oddział w GliwicachBudowa sieci LAN Centrum Onkologii Instytut Oddział w Gliwicach
Urząd Miasta KielceWdrożenie systemu telefonii VoIP
Komenda Wojewódzka Policji w KrakowieBudowa miejskiej sieci szerokopasmowej oraz wdrożenie systemu t;elefonii VoIP na terenie całego miasta
MONBudowa sieci WAN oraz rozbudowa sieci LAN w ponad 100 lokalizacjach wraz z wdrożeniem urządzeń do realizacji bezpiecznego styku z siecią Internet Inspektorat Uzbrojenie
Najwyższa Izba KontroliBudowa rozproszonej geograficznie sieci Data Center
Szpital w CieszynieDostawa i wdrożenie przełączników sieci LAN w jednostkach terenowych oraz systemu zarządzania
Szpital w Będzinie-Czeladzi Budowa sieci LAN
Szpital w Piekarach ŚląskichBudowa sieci LAN
Zakłady Azotowe w Kędzierzynie KoźluBudowa sieci LAN
NASKBudowa sieci kampusowej na terenie zakładu
NetiaMigracja sieci operatorskiej do technologii MPLS wraz z wymianą urządzeń węzłowych
T-Mobileserwis urządzeń Juniper Networks w sieci operatorskiej
Politechnika Śląska w Gliwicachdostawa i serwis urządzeń Juniper do sieci Data Center
Wydział AEiI Bank Gospodarstwa KrajowegoBudowa sieci LAN
Uniwersytet Ekonomiczny w KatowicachWdrożenie systemu balansowania ruchu w oparciu o urządzenia F5
Urząd Miasta w Zawierciu oraz Urząd Miasta w SiewierzuBudowa sieci dla Data Center
Urząd Miasta WrocławBudowa sieci MAN oraz uruchomienie publicznych punktów dostępu do Internetu
Urząd Miasta Wrocław Budowa sieci MAN dla Inteligentnego Systemu Transportu sterującego ruchem w całym mieście i wiele innych
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego