Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.
Raporty bieżące

05 września 2017

Zarząd Emitenta przekazuje do publicznej wiadomości informację o otrzymaniu od spółki zależnej COIG S.A. z siedzibą w Katowicach informacji o nabyciu przez COIG S.A. udziałów w Spółce LogicSynergy Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Umowa została podpisana w dniu 5 września 2017 r., a jej przedmiotem jest nabycie 1000 udziałów o wartości nominalnej 50.00 zł za jeden udział Spółki LogicSynergy Sp. z o.o., stanowiących 100% kapitału zakładowego spółki i uprawniających do wykonywania 100% głosów na Zgromadzeniu Wspólników. Cena jednego udziału wyniosła 5.800,00 zł, a wartość transakcji 5,8 mln zł.
Zarząd COIG S.A. podjął decyzję o nabyciu udziałów  LogicSynergy Sp. z o.o ze względu na komplementarny charakter działalności nabywanego podmiotu i Grupy Kapitałowej WASKO S.A oraz ze względu na możliwość dostępu do nowych rynków charakteryzujących się wysokimi barierami wejścia. W ocenie Zarządu COIG S.A. możliwe do uzyskania efekty synergii działalności obu podmiotów są ogromne, a najbliższym celem, jaki stawia przed sobą Grupa Kapitałowa, jest zwiększenie skonsolidowanych przychodów i zysków ze sprzedaży produktów i usług w sektorze utility.
Firma LogicSynergy Sp. z o.o. działa od 1986 r. w sektorze utility, oferując zintegrowany i kompleksowy system informatyczny w zakresie następujących funkcjonalności: biling, ERP, GIS, SCADA oraz specjalistyczne usługi informatyczne. Wykorzystując ponad 30 letnie doświadczenie branżowe oraz zespół doświadczonych konsultantów, spółka LogicSynergy stale inwestuje w rozwój dedykowanego dla branży utility systemu informatycznego, będąc od lat w gronie najbardziej znanych i cenionych w branży komunalnej dostawców IT, czego wyrazem są liczne, prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Obecnie firma obsługuje blisko 200 przedsiębiorstw branżowych na terenie całego kraju. W roku 2016 Spółka uzyskała przychody ze sprzedaży produktów na poziomie 7,5 mln zł, osiągając zysk netto na poziomie 0,3 mln zł.
Nabycie udziałów LogicSynergy Sp. z o.o. ma dla Grupy Kapitałowej WASKO charakter inwestycji długoterminowej.
Powrót
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego