Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.
Raporty bieżące

31 maja 2019

Numer raportu: 21/2019
Zarząd WASKO S.A. z siedzibą w Gliwicach (Emitent, Spółka) informuje o zawarciu w dniu 31 maja 2019 roku ugody z NEXERA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej: Nexera), na mocy której NEXERA cofnęła oświadczenie o nałożeniu kary umownej zawarte w nocie obciążeniowej wzywającej WASKO S.A do zapłaty kwoty 8.560.553 ,00 zł (zwanej dalej Karą Umowną).


Kara Umowna, o otrzymaniu której Emitent poinformował w raporcie bieżącym nr 16/2019 w dniu 17 kwietnia 2019 roku, zgodnie z jej treścią, została wystawiona przez Nexera tytułem kar umownych naliczonych za opóźnienie w wykonaniu zamówień złożonych na podstawie umów z dnia 13 lipca 2017 roku na wykonanie światłowodowej sieci szerokopasmowej FTTH w technologii GPON (dalej jako „Umowy”), polegających w szczególności na podłączaniu jednostek oświatowych do sieci FTTH, w związku z programem Operacyjnym Polska Cyfrowa – I Oś priorytetowa POPC – „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” – działanie 1.1


„Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” – drugi konkurs.
Na podstawie zawartej ugody Nexera zobowiązuje się nie dochodzić Kary Umownej pod warunkiem wykonania przez Emitenta zobowiązań określonych w zawartej ugodzie, w szczególności w zakresie realizacji prac objętych Umową w terminach ustalonych przez Strony.
 
Należyte wykonanie przez Emitenta zobowiązań określonych w ugodzie oznaczać będzie zrzeczenia się przez Nexera uprawnienia do nałożenia Kary Umownej.
W pozostałym zakresie pozostają w mocy zobowiązania Emitenta wynikające z Umów, o których zawarciu Emitent poinformował w raporcie bieżącym nr 17 z dnia 13 lipca 2017
Powrót
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego