Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.
Raporty bieżące

16 kwietnia 2020

Numer raportu: 06/2020
Zarząd WASKO S.A. z siedzibą w Gliwicach (Emitent, Spółka) przekazuje do publicznej wiadomości informację o podpisaniu w dniu 16 kwietnia 2020r. Aneksu nr 1 do umowy ze spółką zależną FONON Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej jako: Fonon) na generalne wykonawstwo w ramach Projektu „Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS Część 1 zamówienia” na rzecz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie (Zamawiający). Na podstawie aneksu nr 1 do Umowy wprowadzone zostały w szczególności następujące zmiany do Umowy:

1) dostosowano zakres prac, za który odpowiada Spółka, do zakresu zdefiniowanego w Projekcie Wstępnym przygotowanym przez Konsorcjum firm w składzie: Nokia Solutions and Networks sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (Nokia), Fonon, SPC-2 Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie oraz HERKULES INFRASTRUKTURA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej jako: Konsorcjum),

2) zmianie uległ zakres prac, za który odpowiada Spółka poprzez rozszerzenie obowiązku kompleksowego wykonania robót budowlanych o dostawę materiałów niezbędnych do ich wykonania,

3) dostosowano Harmonogram prac do aktualnego Harmonogramu zdefiniowanego Umową wraz z późniejszymi aneksami,

4) zmianie uległy ceny jednostkowe za wykonanie poszczególnych rodzajów Robót (wraz z dostawą materiałów niezbędnych do ich zrealizowania), z zastrzeżeniem, że łączna wysokość wynagrodzenia należnego Spółce (Zaakceptowana Kwota Kontraktowa) nie przekroczy kwoty 363.431.076,60 zł .

O podpisaniu Umowy Emitent informował w raporcie bieżącym nr 39 z dnia 09.11.2018r.FONON sp. z o.o. jest spółką zależną, w której WASKO S.A. posiada 100 % udziału w kapitale zakładowym oraz tyle samo głosów na Zgromadzeniu Wspólników.
Powrót
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego