Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.
Raporty bieżące

26 kwietnia 2021

Numer raportu: 07/2021
Zarząd WASKO S.A. (Emitent) przekazuje do publicznej wiadomości, informację otrzymaną w dniu 23 kwietnia 2021r. o podpisaniu aneksu do umowy pomiędzy konsorcjum firm w składzie: WASKO S.A. – Lider Konsorcjum z siedzibą w Gliwicach oraz VOLTAR System Sp. z o.o. – konsorcjant z siedzibą w Tychach (zwanego dalej Wykonawcą), a ASTALDI S.p.A. z siedzibą w Rzymie, Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie ( zwaną dalej Zamawiającym).

Na podstawie aneksu do Umowy dokonano rozszerzenia zakresu prac realizowanych przez Wykonawcę o:
– oświetlenie orientacyjne,
– symulator tunelu,
– budowę linii zasilającej tunel od strony Lubania.

Zwiększona została jednocześnie wysokość wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy o kwotę 2 524 420,04 zł netto (słownie: dwa miliony pięćset dwadzieścia cztery tysiące czterysta dwadzieścia złotych 04/100) tj. 3 105 036,65 zł brutto (słownie: trzy miliony sto pięć tysięcy trzydzieści sześć złotych 65/100). Wysokość wynagrodzenia przypadająca na Emitenta w zakresie podpisanego aneksu wynosi 1 309 000,00 zł netto.

Termin zakończenia realizacji prac objętych niniejszym Aneksem do Umowy ustalony został na dzień 07.02.2022r. W pozostałym zakresie postanowienia Umowy, w tym zasady odpowiedzialności Konsorcjum z tytułu realizacji prac nie uległy zmianie.O podpisaniu umowy Emitent informował w raporcie bieżącym nr 32/2018 z dnia 24.09.2018 r.
Powrót
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego