Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Platforma informatyczna dla Wojewódzkich Komend Policji dla obszaru Prewencji i Ruchu Drogowego

Platforma informatyczna dla Wojewódzkich Komend Policji dla obszaru prewencji i ruchu drogowego to złożony system informatyczny o wysokiej dostępności przeznaczony do wykorzystania przez jednostki wewnętrzne policji oraz przez obywateli. System skutecznie zapewnia komunikację pomiędzy Policją a obywatelami oraz wspiera informowania o kolizjach drogowych. System składa się z wielu aplikacji wspierających pracę Policji. 

 

Aplikacja Omiń Wypadek, jest to aplikacja przeznaczona dla funkcjonariuszy wyruszających na miejsce zdarzenia.  Funkcjonariusz wyposażony w  urządzenie typu GETAC, rejestrują rodzaj i  miejsce zdarzenia i przesyłają informację do systemów analitycznych i informacji publicznej. Aplikacja wykorzystuje podkłady mapowe, nawigację do miejsc wypadku oraz gromadzenia szkiców z miejsca wypadku. 

 

Analizator Wypadków jest to aplikacja analityczna umożliwiająca przeanalizowanie sytuacji na drogach pod kątem zarejestrowanych wypadków i zebranych informacji na temat wypadku (kary MRD-2). Analiza jest prowadzona na widoku mapy, wykorzystując funkcje interpretacji danych geoprzestrzennych między innymi w postaci klasteryzacji skupisk miejsc wypadków. Aplikacja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w województwie śląskim. 

  

Baza Dzielnicowych jest to aplikacja, dzięki której informacja o rejonach dzielnicowych będzie zawsze aktualna i dostępna zarówna dla funkcjonariuszy, jak i obywateli, by ułatwić kontakt obywatela z policjantem. Aplikacja ułatwi zarządzanie dzielnicowymi i przypisanymi do nich rejonami.  

 

Biuro Dzielnicowego jest to portal (przykład dla KWP Katowice www.slaska.policja.gov.pl) dla obywatela umożliwiający nawiązanie kontaktu z dzielnicowym, inicjowanie akcji społecznych, przeglądanie informacji z rejonu. Aplikacja zapewnia prosty łącznik obywatela z dzielnicowym, dzięki którym informacja o tym, co dzieje się w rejonie będzie sprawnie wymieniana pomiędzy obywatelami oraz dzielnicowymi. Tego typu otwartość może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w rejonach. Kontakt z dzielnicowym można nawiązać zarówno za pomocą portalu, jak i aplikacji mobilnej. 

 

Aplikacja CMS jest to aplikacja służąca do redagowania treści publikowanych na portalach i aplikacjach mobilnych dostępnych dla funkcjonariuszy i obywateli. CMS posiadam mechanizmy redakcyjne, akceptacji treści przed opublikowaniem w serwisach policyjnych.  

 

Elektroniczny Dziennik Korespondencji jest to aplikacja zbudowana na platformie BPMS przeznaczonej do budowy aplikacji biznesowych. Aplikacja zapewnia obsługę obiegu dokumentacji przychodzącej i wychodzącej oraz dekretację zadań na funkcjonariuszy. 

 

Baza Wiedzy e-Notatki są to aplikacje ułatwiające dokumentowanie prac prowadzonych przez dzielnicowych. Dzięki gromadzonej wiedzy możliwe jest skoordynowanie prac mających na celu podniesienie bezpieczeństwa w terenie i wpłynąć na pozytywny odbiór przez społeczeństwo rejonu, w którym mieszkają. 

 

 

Korzyści: 

  • Kompleksowa platforma wspierająca pracę Ruchu Drogowego 
  • Nowoczesny sposób gromadzenia i szybkiego informowania o wypadkach drogowych 
  • Analiza przestrzenna wypadków  
  • Kompleksowa platforma wspierająca pracę Prewencji 
  • Obsługa korespondencji przychodzącej i wychodzącej 
  • Zarządzanie rejonami dzielnicowych i dzielnicowymi 
  • Wsparcie w planowaniu dnia pracy dzielnicowego 
  • Budowa bazy wiedzy rozpoznania środowiskowego 
  • Łatwy kontakt obywatela z dzielnicowym 
  • Platforma do opracowywania treści publikowanych w serwisach
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego