Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

NEDAPS SEC

NEDAPS SEC to narzędzie dla każdego data center, firmy oraz instytucji, które chcą świadomie zarządzać swoim środowiskiem IT, zarówno sprzętowym jak i wirtualnym, w zakresie jego inwentaryzacji oraz bieżącej kontroli podatności (zagrożeń sieciowych).

 

System zapewnia pełną inwentorykę profili konfiguracji tworzonych dla poszczególnych klientów. Profil zawiera m.in. informację o tym, dla jakiej firmy został utworzony, na podstawie jakiej umowy, do kiedy jest ona ważna, kto jest kierownikiem projektu, jak jest skonfigurowane środowisko klienta.

 

NEDAPS SEC zapewnia centralne repozytorium wiedzy o środowisku i jego stanie, standaryzując dane i gromadząc wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu. Zastosowane mechanizmy walidujące zapewniają, że przechowywane dane są kompletne i spójne z innymi systemami Klienta.

 

Operacje zarządzające inwentoryką (dodanie, modyfikacje i usunięcie obiektów) są jasno zdefiniowane w systemie, podlegają ścisłym mechanizmom walidacyjnym oraz są dostępne wyłącznie dla użytkowników o odpowiednich uprawnieniach. Dzięki takiemu podejściu Klient ma pewność, że wszystkie procedury są realizowane zgodnie z wypracowanym standardem, a system nie pozwala na żadne odstępstwa.

 

Zaimplementowane w systemie mechanizmy automatyzują procedury cyklicznego weryfikowania konfiguracji i statusu wszystkich obiektów podlegających monitorowaniu. Pozwalają one na automatyczne wykrywanie wszystkich zmian w środowiskach bez konieczności wprowadzania ręcznie danych oraz automatyczne ich raportowanie do osób odpowiedzialnych.

 

NEDAPS SEC zapewnia, że środowiska są udostępniane zgodnie ze zdefiniowanymi datami rozpoczęcia i zakończenia świadczenia usługi. Eliminowana jest więc częsta sytuacja nadmiarowego udostępnienia środowisk poza zdefiniowane ramy czasowe. Dzięki temu możliwe jest bardziej efektywne zarządzanie posiadanymi zasobami infrastrukturalnymi przez Klienta.

 

System pozwala na cykliczne weryfikowanie aktualności stosowanych zabezpieczeń środowiska poprzez uruchamianie zewnętrznych programów i platform weryfikujących podatności na zagrożenia internetowe, tzw. luki bezpieczeństwa. W tym celu współpracujemy z firmami specjalistycznymi, które wykrywają podatności zgodnie z CVE (ang. Common Vulnerabilities and Exposures). W przypadku wykrycia luki bezpieczeństwa NEDAPS SEC zawiadamia o tym fakcie osoby odpowiedzialne przedstawiając raport ze skanowania. Pozwala to na wczesne podjęcie działań naprawczych niwelujących nowo wykryte zagrożenie.

 

Każda operacja wykonana w systemie jest rejestrowana z obszernymi logami. Dzięki mechanizmom raportowym użytkownik może bardzo sprawnie wyszukać istotne dane oraz tworzyć niestandardowe raporty.

 

NEDAPS SEC dzięki możliwości współpracy z systemami IT Klienta może pełnić rolę centralnego punktu zarządzania środowiskiem IT w zakresie zapewnienia:

• spójności danych,
• automatyzacji zadań i procesów utrzymaniowych,
• bezpieczeństwa informatycznego.

Główne korzyści z zastosowania systemu NEDAPS SEC:

• działanie niezależne od wykorzystywanych przez Klienta rozwiązań producenckich,
• centralne miejsce informacji o całym środowisku IT,
• łatwa automatyzacja zadań i procesów utrzymaniowych,

• weryfikacja zabezpieczeń w celu zapewnienia pełnej ochrony przez wykrywanymi podatnościami (lukami bezpieczeństwa).

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego