Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Ochrona pracowników

Podstawą rozwiązania WASKO jest sprawdzony i uznany system Loneworker™ firmy ASCOM służący do łączności bezprzewodowej, którego jesteśmy autoryzowanym integratorem. Głównym zadaniem systemu jest zapewnienie łączności z funkcją detekcji  upadku, przewrócenia i bezruchu pracownika. Typowymi użytkownikami systemu są pracownicy nadzoru, utrzymania produkcji, serwisu, magazynu a także personel ochrony. Loneworker™ zapewnia błyskawiczną reakcję z dyspozytorem zakładowym w przypadku wyzwolenia alarmu „Man Down” – generowanego w chwili upadku osoby wyposażonej w terminal bezprzewodowy, oraz alarmu „no movement” – gdy użytkownik terminala pozostaje w bezruchu.

Sposób funkcjonowania

System działa w oparciu o łączność bezprzewodową w pasmach niekoncesjonowanych DECT. Aby zapewnić ochronę pracownikowi, należy obszar, w którym on pracuje objąć łącznością systemową, czyli, tak jak się to ma w przypadku telefonii komórkowej, pokryciem radiowym danego miejsca. W zależności od warunków terenowych średnica jednej komórki wynosi od ok. 30-50m do 300m. W jednej komórce może pracować wielu pracowników.  Pracownik jest wyposażony w inteligentny telefon  z opisywanymi funkcjami życiowymi. Telefon ma też wyświetlacz, dzięki czemu można przesyłać na niego SMSy z komunikatami (np. od dyspozytora) lub poleceniami wykonania jakiejś pracy (np. czynności serwisowej). Po wykonaniu czynności pracownik może potwierdzić wykonanie zadania.

System sam określa położenie osoby potrzebującej pomocy – w ten sposób uzyskujemy sprawną organizację pracy służb ratunkowych i nadzoru. Loneworker, rejestruje także wszystkie zdarzenia i podjęte działania, co daje możliwość ciągłego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa zakładu i sprzyja wykonywaniu analiz i wyciąganiu wniosków z sytuacji alarmowych.

System pozwala również na łączność głosową i tekstową. W razie upadku pracownika ktoś (kto jest wskazany jako jego opiekun lub dyspozytor) może się z nim połączyć i porozmawiać. W razie gdyby alarm był nie potwierdzony – w ciągu kilku sekund system kieruje takie wywołanie do kolejnych osób zarejestrowanych w systemie na tzw. „ścieżce życia”.

+Czytaj więcej

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego