Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

KOBAT-Kolektor

KOBAT-Kolektor to system mediacji i kolekcji danych. Automatyzuje procesy transmisji, przetwarzania i gromadzenia danych rejestrowanych przez elementy sieci telekomunikacyjnej.  

System przetwarza informacje o bilingu abonentów, bilingu na styku sieci operatorów, dane z sieci sygnalizacji 7, informacje o usługach zrealizowanych z wykorzystaniem protokołu IP. Są to przede wszystkim informacje konieczne dla rozliczeń (rekordy bilingowe dla abonentów, rekordy bilingowe dla wiązek i łączy, rekordy z ruchu IP, dane licznikowe itp.) oraz dane z pomiarów ruchowych. 

Źródłem danych mogą być zarówno systemy mediacyjne (np. SICC), jak również bezpośrednio obiekty rejestrujące i udostępniające informacje. Aby zapewnić pozyskiwanie istotne informacje z możliwie szerokiego zestawu obiektów rejestrujących  dane w sieci telekomunikacyjnej, moduły akwizycyjne systemu zostały wyposażone w kluczowe, wykorzystywane w branży protokoły komunikacyjne, w tym ftamcmiptcp/ip, ss7, ascii, q3Zbierając dane jednocześnie z wielu różnych elementów sieci, realizując funkcje weryfikacji i unifikacji danych, stanowi dla odbiorców tych danych (np. systemów bilingowych obsługi abonenta, wykrywania nadużyć, wspomagania zarządzania) kompletne źródło informacji.  

Zgodnie z obowiązującymi standardami budowy nowoczesnych systemów informatycznych KOBAT-Kolektor został zaprojektowany i wykonany jako rozwiązanie pracujące w architekturze wielowarstwowej, z interfejsem użytkownika bazującym na technologii WWW. 

Jest skalowalny, co oznacza, że jest w stanie pracować efektywnie w środowisku, w którym liczba przetwarzanych danych rośnie dynamicznie i zachować pełnię swojej skuteczności i wydajności. Cecha ta jest szczególnie istotna w dobie dynamicznego rozwoju usług cyfrowych, metod komunikacji oraz obiektów mogących stanowić źródło informacji bilingowych.  

Kolejną cechą wyróżniającą KOBAT-Kolektor wśród innych systemów mediacji i kolekcji danych jest rozbudowana funkcjonalność związana z obsługą warstwy bazy danych. Poza standardowym zastosowaniem jako centrum sterowania i wymiany informacji pomiędzy modułami systemu, pełni ona funkcję wydajnej hurtowni danych xDR. Realizacja pomysłu rejestracji danych xDR w trakcie ich przetwarzania było jednym z głównych celów stawianych przed systemem i umożliwiło uzupełnienie jego możliwości o szereg funkcji, niedostępnych dla rozwiązań konkurencyjnych, takich jak: zarządzanie danymi nierozliczonymi, archiwum danych bilingowych, czy automatyczny interfejs raportowania CRM. 

 

Korzyści: 

  • Automatyzacja i uproszczenie procesów transmisji, przetwarzania i gromadzenia danych telekomunikacyjnych, 
  • Skrócenie cyklu rozliczeniowego, 
  • Pełna kontrola obsługiwanego procesu, 
  • Przetwarzanie informacji o połączeniach i usługach cyfrowych wielu milionów abonentów 
  • w danej chwili 
  • Pełna gwarancja zabezpieczenia przed utratą danych wskutek awarii 
  • Zabezpieczenie danych przed nieuprawnionym dostępem 
  • Automatyzacja dystrybucji danych do systemów wspomagających procesy biznesowe 
  • Poprawa skuteczności procesu rozliczeniowego 
  • Uproszczenie procesów wprowadzania nowych usług, skrócenie czasu bill-to-pay. 
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego