Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

HCI

Wciąż jeszcze w Polsce Data center najczęściej budowane jest w oparciu o tradycyjny model wyspowy (silosowy) – sprzęt serwerowy, macierze dyskowe i infrastrukturę sieciową.

Wiąże się to jednak z:

 1. Wzrostem CapEx i OpEx
  • utrzymanie infrastruktury
  • duży koszt początkowy – zakupy na wyrost na lata
  • manualne zarządzanie – specjaliści w każdej dziedzinie
 2. Słabą elastycznością biznesową
  • infrastruktura „pod coś” – nieelastyczna przy zmianach
  • wielu specjalistów – komplikacje
  • utrudniona adaptacja pracowników do nowych zadań
 3. Mniejszym bezpieczeństwem
  • podatność na ataki z sieci
  • manualne zarządzanie sprzętem
  • luka w zabezpieczeniach
  • koszty – wizerunek firmy

W większości wypadków serwery są zwirtualizowane, ale nadal są to osobne elementy środowiska. Składa się ono najczęściej ze sprzętu pochodzącego od różnych dostawców oraz dodatkowo wymaga kompleksowej wiedzy w różnych zespołach (silosach: obliczeniowy, sieciowy, dyskowy). Administratorzy zarządzają każdym takim elementem osobno.

Architektura HCI polega na wirtualizacji całego środowiska i stworzenia wspólnej puli zasobów (dyskowych, sieciowych oraz mocy obliczeniowej). Moc obliczeniowa wirtualizowana jest za pomocą vSphere, pamięć masowa za pomocą vSAN (w obrębie serwerów) i sieć za pomocą NSX.
Takie podejście uwalnia moce administratorów od zarządzania różnymi wyspami sprzętowymi, a ich czas i uwagę przenosi się na bardziej strategiczne i dochodowe działania. Nie tracą również czasu na zdobywanie specjalistycznej wiedzy wymaganej przez różnych producentów sprzętu i oprogramowania – tu całe oprogramowanie pochodzi od jednego producenta – VMware.

HCI to w pełni zwirtualizowane środowisko – Software Defined Data Center.

Takie DC charakteryzuje się prostotą obsługi, zarządzania i udostępniania, automatyzacją i działaniem poprzez polityki, a także dużym bezpieczeństwem dzięki mechanizmowi mikrosegmentacji. Każda potrzeba rozbudowy zawęża się tylko do obszaru, którego faktycznie brakuje. HCI umożliwia dynamiczną odpowiedź na wymagania stawiane przez współczesne aplikacje. Jest szybkie we wdrażaniu. Może być rozłożone geograficznie pomiędzy oddziałami przedsiębiorstwa.


W porównaniu do infrastruktury tradycyjnej pozwala na oszczędność całkowitych kosztów utrzymania nawet o 50%.
HCI od VMware to pewność i niezawodność podparte latami doświadczenia zdobytego na rynku, a także uznaniem Gartner’a. VMware kolejny rok z rzędu jest liderem ze wskazaniem na główny element architektury HCI jakim jest vSAN.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego