Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Przeznaczenie

Emulator magnetycznych pamięci masowych MTDE-4 jest urządzeniem elektronicznym adresowanym do operatorów telekomunikacyjnych posiadających cyfrowe centrale telefoniczne, w celu uproszczenia obsługi związanej z transmisją danych. Zastępuje napędy magnetyczne stosowane na centralach telekomunikacyjnych, zarówno do transmisji danych bilingowych, jak i systemowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych układów elektronicznych i specjalistycznego oprogramowania, urządzenie MTDE-4 nadaje się do emulacji napędów wykorzystujących zapis na taśmach magnetycznych oraz dyskach magnetooptycznych.

 

Działanie

Emulator z punktu widzenia systemu, w którym go zainstalowano, jest widoczny jako standardowy napęd fizyczny, np. napęd magnetooptyczny, streamer, napęd taśmowy. Emulator MTDE-4 zachowuje się w sposób identyczny jak oryginalny napęd. Urządzenie jest wyposażone w trzy złącza: SCSI, Ethernet oraz zasilające. Złącza SCSI oraz zasilające służą do bezpośredniego podłączenia w miejsce emulowanego napędu fizycznego. Złącze Ethernet służy do podłączenia do komputera sterującego, w którym są gromadzone dane odczytane z centrali bądź dane do zapisu na centralę. Na komputerze sterującym jest zainstalowane oprogramowanie, umożliwiające zdalną obsługę emulatora w sposób analogiczny, jak gdyby było obsługiwane standardowe urządzenie SCSI (np. założenie dysku o odpowiednim rozmiarze, przeprowadzenie diagnostyki dysku, zapisanie danych na dysk, odczytanie danych z dysku, wyjęcie dysku). Wszystkie operacje są wykonywane na tzw. wirtualnym nośniku. Wirtualny nośnik to część pojemności dysku twardego komputera sterującego, która służy do magazynowania informacji przesyłanych do / z emulatora. Dane zapisane na wirtualny nośnik można udostępnić innym systemom poprzez sieć IP lub w dowolny inny sposób, zgodnie z wymaganiami Klienta.

+Czytaj więcej

Emulator umożliwia zastąpienie następujących urządzeń

przewijaki:dyski magnetooptyczne:streamery:
Siemens EWSD,Siemens EWSD,Alcatel-Lucent 5ESS.
Alcatel-Lucent E10B,Siemens HiE9200,
Alcatel S12,
inne zgodne z napędem SONY SMO-F551,

Korzyści

– zwiększenie niezawodności central poprzez wyeliminowanie części mechanicznych napędów;

– zmniejszenie kosztów związanych z archiwizacją danych centralowych;

– automatyzacja procesu pobierania danych centralowych;

– możliwość zdalnego zarządzania urządzeniem – obniżenie kosztów utrzymaniowych.

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego