Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

System e-Industria

to kompleksowe rozwiązanie wspierające procesy planowania i realizacji zakupów gazu dedykowane dla podmiotów, które posiadają status Zleceniodawcy Usługi Przesyłowej (ZUP), Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) lub Odbiorcy Końcowego.

System e-Industria umożliwia długoterminowe planowanie zapotrzebowania na paliwo gaz ziemny w podziale na dowolne, konfigurowalne okresy (lata – gazowe lub kalendarzowe, miesiące i doby).

E-Industria pozwala na szczegółowe ewidencjonowanie posiadanych kontraktów na dostawy gazu, w tym z Towarową Giełdą Energii, oraz kontraktów przesyłowych. System weryfikuje posiadane kontrakty z dostawcami i operatorami przesyłowymi pod względem pokrycia zaplanowanego zapotrzebowania.

Kluczowe funkcje

System umożliwia przejście od długoterminowych planów zapotrzebowania, do bieżących planów operacyjnych – tygodniowych, dobowych i godzinowych. W ramach planowania operacyjnego system wspiera planowanie dostaw pokrywających zakładane zapotrzebowanie z uwzględnianiem posiadanych  kontraktów z dostawcami i przesyłowych. W szczególności wspierane jest bilansowanie dostaw poprzez planowanie niezbilansowania u operatora, wykorzystanie elastycznych kontraktów z dostawcami, wykorzystanie TGE do uzupełniania braków po stronie dostaw, jak również wykorzystanie TGE do odsprzedaży nadwyżek gazu.

Najważniejsze korzyści

Optymalizacja bilansowania dostaw gazu u wielu dostawcówOptymalizacja bilansowania dostaw gazu u wielu dostawców
Zmniejszenie koszów zakupu gazu i koszów związanych z niezbilansowaniem zapotrzebowaniaZmniejszenie koszów zakupu gazu i koszów związanych z niezbilansowaniem zapotrzebowania
Optymalizacja planowania zapotrzebowania na gazOptymalizacja planowania zapotrzebowania na gaz
Bieżąca kontrola zużycia gazuBieżąca kontrola zużycia gazu

Referencje

Grupa Azoty – Zakłady Azotowe w Puławach

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego