Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Chmura

Wiele przedsiębiorstw z konieczności lub dla wygody przenosi część lub całą swoją infrastrukturę informatyczną do chmury po to, aby zajęli się nią specjaliści IT.

Współczesne środowiska informatyczne są bardzo skomplikowane – zaawansowane funkcjonalności wymagają stosowania nowoczesnych technologii zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania. Rosnąca ilość danych powoduje, że konieczne jest wykorzystywanie coraz większych zasobów do przechowywania danych oraz coraz bardziej zaawansowanych narzędzi do ich zabezpieczania. Wszystko to powoduje, że rośnie poziom komplikacji warstwy sprzętowo-systemowej środowisk IT, a tym samym rosną jej koszty oraz trudność w zarządzaniu i utrzymaniu. Często bardziej opłaca się przenieść wymagane funkcje i przechowywanie danych do zewnętrznego operatora, który na bazie efektu skali może zaoferować niższym kosztem wymagane usługi i dostęp do zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Jesteśmy takim operatorem. Proponujemy wykorzystanie naszej chmury.

Chmura WASKO nie jest bytem wirtualnym – dane składowane są w znanym klientowi miejscu w serwerowni w Katowicach. Punktem kontaktu w sprawach technicznych jest opiekun klienta, a nie automatyczna sekretarka jak to ma miejsce w większości popularnych chmur komercyjnych.

Koszt przechowywania w naszej chmurze jest znacznie niższy niż budowanie własnego, bezpiecznego archiwum.

W naszej chmurze działa wiele usług.

PackBack – usługa B2B, zaprojektowana jako bezpieczna alternatywa dla istniejących publicznych usług udostępniania plików (nazywanych też wirtualnymi dyskami), takich jak Dropbox, iCloud, GoogeDrive czy Box. PackBack umożliwia organizacji dostęp do prywatnego środowiska pracy, w którym pracownicy mogą bezpiecznie przechowywać, udostępniać i pobierać pliki, a także bezpiecznie udostępniać poufne dokumenty swoim kontrahentom.  W odróżnieniu od rozwiązań publicznych PackBack jest usługą przygotowaną wyłącznie dla biznesu, ze zrozumieniem potrzeby zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa danych, poufności, ochrony prywatności użytkowników oraz zgodności z polskimi przepisami prawa. Co więcej, dzięki integracji z klientem pocztowym MS Outlook oraz z Eksploratorem Windows, PackBack jest narzędziem, które w wydatny sposób poprawia efektywność i wydajność pracy.

Archiwizacja danych – nasza platforma archiwizacyjna zbudowana jest na jednym z najlepszych dedykowanych do tego celu rozwiązań: Hitachi Content Platform. Jest to wysoko dostępne środowisko wyposażone w takie funkcjonalności jak: kompresja, deduplikacja, wbudowany WORM (ang. Write One Read Many), retencja, wersjonowanie, szyfrowanie danych, bezpowrotne niszczenie danych (podczas likwidacji archiwum), uwierzytelnienie. Archiwizacja najczęściej wykonuje się automatycznie wg scenariusza uzgodnionego podczas wdrożenia.

Druga kopia backupu w chmurze oraz backup stacji roboczych i smartfonów – szybki, prosty, działający „w tle” backup najważniejszych katalogów ze stacji roboczych w bezpieczniej chmurze, z wykorzystaniem rozwiązania PackBack, opartego o produkty lidera technologii przechowywania danych, firmę Hitachi Vantara. Wskazane katalogi z komputera przenośnego, tableta, czy smartfona zostaną automatycznie zabezpieczone poprzez ich zsynchronizowane do bezpiecznej prywatnej chmury w naszym centrum danych.

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego