Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

01.04.2015 – 31.07.2017

Projekt jest realizowany w konsorcjum:
Politechnika Śląska, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki– Lider
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
WASKO S. A.

Cele projektu

Choroby nowotworowe to, obok chorób układu krążenia, najważniejszy problem współczesnej medycyny. Zastosowanie wielowymiarowej analizy danych molekularnych stanowi szansę na odkrywanie wiedzy przydatnej dla poznania mechanizmów powstawania chorób nowotworowych i odpowiedzi na terapię.

 

Daje to nadzieję na wcześniejszą i dokładniejszą diagnozę choroby, jej zoptymalizowane i spersonalizowane leczenia. Celem projektu jest opracowanie i budowa platformy umożliwiającej zdalną weryfikację hipotez badawczych oraz efektywną analizę danych biomedycznych, nowych i archiwalnych, podczas badań nad chorobami nowotworowymi. Wielowersyjny model danych zapewni dostęp do różnego typu wyników badań w sensie ich pochodzenia i wymiaru, i ich wszechstronne wykorzystanie. Zastosowanie wirtualizacji oraz zapewnienie bezpieczeństwa transmisji zezwoli na zdalną pracę użytkowników i po uzupełnieniu o dane kliniczne posłuży do opracowywania nowych rekomendacji klinicznych bazujących na danych molekularnych.

 

 

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego