Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Charakterystyka produktu

Platforma stanowi moduł systemu ScienceMed i służy do przeprowadzania obliczeń i analiz wielowymiarowych wykorzystując do tego dane kliniczne przechowywane w ScienceMed. Platforma ponadto integruje się z rozwiązaniem Onko.Sys działającym w Centrum Onkologii w Gliwicach. Bazuje na uznanych w środowisku naukowym rozwiązaniu GalaxyServer zapewniającym moduły do obliczeń bioinformatycznych, które zostało uzupełnione o autorskie algorytmy Politechniki Śląskiej.

W jednym miejscu gromadzona jest cała wiedza z prowadzonych badań naukowych nad postawiona hipotezą. Wykorzystywane zostały bazy grafowe do zaprezentowania skomplikowanych relacji między terminami biologicznymi. Zapewniona jest możliwość budowania własnych dynamicznych kostek OLAP uwzględniających zmienność wiedzy biologicznej  (np.: zmiana powiązań pociąga za sobą zmianę leków). System może stanowić wirtualne laboratorium badań genetycznych wspierane przez specjalistów Onkologii. Narzędzie może być interfejsem do skomplikowanej wiedzy biologicznej i podpowiadać naukowe fakty dotyczące procesu leczenia.

+Czytaj więcej

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego