Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Bazy danych

Słowniki Wasko to kompletne i fachowe źródło wiedzy do weryfikowania danych adresowych z terenu PolskiNasze bazy danych jako jedyne na rynku oferują przyporządkowanie wielu urzędów i instytucji do adresów na podstawie właściwości terytorialnej. Dzięki powiązaniu tych informacji nasza baza danych może znaleźć zastosowania m.in. w mechanizmach automatycznej korespondencji. Informacje znajdujące się w słownikach pochodzą z oficjalnych źródeł, m.in. z: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i AdministracjiGłównego Urzędu Statystycznego; czy z Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. 

 

Bazy danych zawierają wiele różnorodnych informacji przypisanych do każdego numeru budynku w Polsce, są to m.in. informacje dotyczące: podziału terytorialnegonazewnictwa miejscowości, dzielnic i ulickodów pocztowych; numeracji TERYTgeolokalizacji czy ryzyka powodziowego. 

 

Nasze bazy danych pozwalają na przyporządkowanie do dowolnego adresu w Polsce wielu urzędów i instytucjiwśród nich są m.in.: prokuratury i sądy powszechne z wydziałami, jednostki straży miejskiej, straży pożarnej i policji oraz urzędy miast i gmin. Ponadto dla niektórych instytucji przyporządkowane są numery kont przeznaczone do opłat skarbowych. Dzięki temu rozwiązaniu nasze bazy danych mogą wspomagać procesy windykacyjne lub opłat skarbowych. W ramach Baz Wiedzy prowadzone są także słowniki: imionimion obcojęzycznychnazwiskplacówek banków w Polsce oraz placówek towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. 

 

Oferujemy kilka możliwości dostępu do baz danych. Pierwsza możliwość to zakup licencji bazy danych – słownika, który może być wykorzystanwe własnym oprogramowaniu lub systemie. Dane udostępniane są w postaci plików tekstowych.  

 

Druga możliwość to zakup dostępu online do wyszukiwarki. Umożliwia ona selekcjonowanie danych w bazie poprzez przeglądarkę internetową. Rozwiązanie jest szczególnie polecane dla przedsiębiorstw,  które na bieżąco modyfikują swoje bazy danych i adresują korespondencję – wyszukują w bazie danych regularnie, w małych ilościach.  

 

Ostatnią możliwością jest dostęp do baz danych poprzez WebAPI. Jest to usługa sieciowa, która umożliwia dostęp do zasobów naszej bazy danych za pomocą oprogramowania zewnętrznego. Usługa pozwala na wykorzystanie we własnej aplikacji stworzonych przez nas mechanizmów wyszukiwania danych. 

 

Za pomocą naszych słowników adresowych realizujemy także zamówienia na różnego rodzaju usługi bazodanowe, m.in.: standaryzację danych adresowych klientów, geokodowaniededuplikację, czyszczenie danych oraz dopisanie informacji do danych klientów np. przyporządkowanie urzędów skarbowych do adresów. 

 

Korzyści:

  • poprawjakości posiadanych baz adresowych oraz eliminacja błędnych i zdublowanych adresów, 
  • usprawnienie procesu wprowadzania i edycji danych oraz przypisania dodatkowych informacji do posiadanych danych, 
  • automatyzacja procesów korespondencji seryjnej, 
  • wspomaganie obliczania odległości pomiędzy punktami oraz wyszukiwania najbliższych lokalizacji dla zadanych parametrów, 
  • usprawnienie procesów grupowanii selekcjdanych oraz ich analizdla określonego obszaru, 
  • integracja z oficjalnymi rejestrami, np.  z bazą TERYT Głównego Urzędu Statystycznego, 
  • automatyzacja procesów rozliczeniowych, dzięki wykorzystaniu numerów kont do opłat skarbowych i adresów instytucji, 
  • ocena ryzyka ubezpieczenia mienia z wykorzystaniem bazy ryzyka powodziowego budynków, 
  • wspomaganie użytkowników w wypełnianiu formularzy internetowych z danymi adresowymi, poprzez proponowanie poprawnych wartości dla danego kodu pocztowego lub miejscowości, 
  • możliwość integracji własnego systemu z bazą danych Wasko oraz szybkie pobieranie aktualnych informacji za pomocą usługi WebAPI. 
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego