Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Charakterystyka oferty

Dysponujemy szerokim zapleczem technicznym, kadrowym oraz naukowym, które może zaproponować optymalne rozwiązania w zakresie automatyki dla niemal każdej dziedziny przemysłu. W naszej ofercie posiadamy systemy obejmujące automatyzację poszczególnych czynności, procesów oraz całych linii technologicznych. Prace prowadzone są przez wysokowykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia i kompetencje, a także dysponują odpowiednim zapleczem sprzętowym.

Nasza oferta skierowana jest do przedsiębiorców różnych branż, którzy w znaczącym stopniu zamierzają udoskonalić technicznie swoje zakłady, zmodernizować sterowanie procesami przemysłowymi, aby osiągnąć jak największą wydajność, bezpieczeństwo czy niezawodność produkcji.

Realizujemy

  • modernizację istniejących linii i ciągów produkcyjnych,
  • budowę systemów automatyki w zakresie opracowania technologii i realizacji  wraz z rozruchem,
  • dobór i instalację robotów przemysłowych i manipulatorów,
  • serwis i utrzymanie systemów automatyki, sterowania i wizualizacji,
  • dobór, konfigurację i programowanie komputerowych systemów wizualizacji procesu (SCADA, HMI),
  • projektowanie i realizację instalacji zasilających i rozdzielnic NN,
  • sieci przemysłowych i systemów scentralizowanych i rozproszonych,
  • telemetrię, zdalny nadzór procesów przemysłowych,
  • projektowanie, budowę, serwis oraz modernizację systemów bezpieczeństwa,
  • wykonywanie pomiarów elektrycznych.

Automatyzacja zapewnia

Wzrost wydajności i konkurencyjności poprzez lepsze wykorzystanie zasobów
Obniżenie kosztów produkcji i operacyjnych
Efektywne monitorowanie parku maszynowego
Zwiększenie bezpieczeństwa osób mienia
Zmniejszenie oddziaływanie na środowisko naturalne poprzez optymalizację zużycia mediów

Nasze referencje

Wykonanie prac instalacyjnych i montażowych na trzech stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu I stopnia w miejscowościach: Bielany Wrocławskie, Wrocław – Muchobór oraz Stanowice - w ramach umowy z PGNIG S.A. w Warszawie, Regionalny Oddział Przesyłu we Wrocławiu.
Prace związane z projektowaniem i instalacją systemów kontrolno-pomiarowych, automatyki sterowania i telemetrii na stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu – w ramach umowy z Budownictwo Urządzeń Gazowniczych Gazobudowa Sp. z o.o. w Zabrzu.
Prace obejmujące wykonawstwo aparatury kontrolno-pomiarowej i telemetrii na stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Górnośląski Zakład Gazowniczy w Zabrzu.
Wykonanie projektów remontów i budowy stacji redukcyjno-pomiarowych gazu wraz z elementami inwentaryzacji sieci gazowych – w ramach umowy z PGNIG S.A. w Warszawie, Regionalny Oddział Przesyłu we Wrocławiu.
Prace obejmujące wykonawstwo aparatury kontrolno-pomiarowej i telemetrii na stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu wraz z elementami inwentaryzacji sieci gazowych – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Zakład Gazowniczy „Gazownia Łódzka” w Łodzi.
Wykonanie projektów oraz prac instalacyjnych i montażowych na pięciu kontenerowych stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu I stopnia: Pętkowo, Okonek, Osina, Gryżyna, Gołuchów – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Wielkopolski Zakład Gazowniczy w Poznaniu.
Wykonanie projektów oraz prac instalacyjnych i montażowych na stacji redukcyjno-pomiarowej gazu I stopnia Zakładu Norgips wraz z analizą składu chemicznego gazu w oparciu o chromatograf, prace instalacyjne i montażowe na stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu I i II stopnia dla PEC Opole oraz wykonanie systemów telemetrycznych na bazie GSM – w ramach umowy z Zakładem Gazowniczym Opole, Zakładowa Dyspozycja Gazem oraz Gazomontaż Wołomin.
Wykonanie projektów oraz prac instalacyjnych i montażowych na jedenastu stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu I stopnia: Dobroń, Wiewiórczyn, Guzew, Słomków, Strzelce, Leśniewice, Zduńska Wola, Konstantyna, Szynkielew, Monice, Radziejowice – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Zakład Gazowniczy „Gazownia Łódzka” w Łodzi.
Prace montażowe oraz uruchomienie elektronicznego systemu telemetrycznego transmisji danych pomiarowych ze stacji redukcyjno-pomiarowych gazu na bazie analogowej sieci radiowej w miejscowościach: Bielany Wrocławskie, Wrocław-Muchobór, Stanowice – w ramach umowy z PGNIG S.A. w Warszawie, Regionalny Oddział Przesyłu we Wrocławiu.
Dokonanie wymiany sterowników programowalnych formy Siemens na sterowniki programowalne firmy Schneider na stacji redukcyjno-pomiarowej gazu w miejscowościach Oświęcim i Tworzeń wraz z rozwiązaniem sygnalizacji i sterowania – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
Wykonanie instalacji elektrycznych oraz montaż UPS-ów na pięciu stacjach redukcyjno-pomiarowych: Komorowice, Krzywizna, Opole Centralna, Szopienice, Ruda Śląska tłocznia Walenty – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
Wymiana sterowników programowalnych firmy Siemens na sterowniki programowalne firmy Schneider wraz z uruchomieniem sygnalizacji i pomiaru; modernizacja układu zasilania sterownika oraz radiomodemu Satel opartego na ogniwach fotowoltaicznych – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
Wykonanie aparatury kontrolno-pomiarowej i telemetrii, na m.in. stacji redukcyjno-pomiarowej Mysłowice Kosztowy; zakres prac obejmował: montaż układu pomiarowego na gazociągu, budowa układu transmisji danych pomiarowych przy wykorzystaniu modemu GSM/GPRS – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
Wykonanie układów telemetrii na stacjach redukcyjno-pomiarowych: Częstochowa, Żory Kleszczów oraz układów transmisji danych pomiarowych z zastosowaniem radiomodemów Satel (Wola Filipowska, Zelczyna) – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
Wykonanie szaf sterowniczych PLC wraz z kompletnym wyposażeniem, wewnętrznymi połączeniami kablowymi i komputerem operatorskim; opracowanie oprogramowania sterownika firmy Siemens oraz uruchomienie systemu sterowania i wizualizacji dla węzłów Bytom-Łagiewniki oraz Pogoria-Ząbkowice – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
Modernizacja systemu sterowania i wizualizacji na stacji redukcyjno – pomiarowej w Szobiszowicach polegającej na modyfikacji: oprogramowania sterownika S5 firmy Siemens, wizualizacji w systemie TelWin, sprawdzenia torów pomiarowych i sterujących – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
Dokonanie wymiany przetworników Dp i p na ciągach pomiarowych, modernizacji pomiarów zużycia własnego w węźle na stacji redukcyjno-pomiarowej Pogórska Wola, a w szczególności: wymiany przetworników ciśnienia i różnicy ciśnień na ciągach pomiarowych; wymiany wyłączników krańcowych, puszek połączeniowych i istniejącego okablowania; wykonanie nowych estakad kablowych i kanalizacji kablowych; wykonanie pomiarów gazu do kotłowni i do napędu motosprężarek.
Modernizacja układów pomiarowych, w tym pomiarów zużycia własnego oraz budowy AKP i telemetrii na 21 stacjach gazowych redukcyjno-pomiarowych I stopnia: Proszowice, Kuryłówka, Makowisko, Organika Nowa Sarzyna, Przeworsk Kopalnia Grzęska, Ryszkowa Wola, Skołoszów, Tuczempy, Zarzecze, Babica, Trzebownisko, Huta Komorowska, Koniemłoty, Kopki, Parszów, Wronów, Brzeźnica, Grabno, Zbylitowska Góra, Jasionka, Zaklików”, a w szczególności: opracowanie dokumentacji, wymiana układu pomiarowego, montaż AKP, wykonanie zasilania elektrycznego sieciowego lub z ogniw słonecznych, wykonanie telemetrycznego przekazu danych – w ramach umowy z Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System Sp. z o.o., Oddział w Tarnowie.
Wykonanie prac modernizacji: układów pomiarowych w stacjach redukcyjno-pomiarowych I stopnia: CELT-Glas Tychy, Przełączenie transmisji modemowej PSTN z układu pomiarowo-rozliczeniowego Fabryki Przewodów Energetycznych w Będzinie na moduł GSM/GPRS Huty Będzin; układów pomiarowych w stacjach redukcyjno-pomiarowych: Zator – ul. Wojska Polskiego 7c, Sosnowiec – ul. Baczyńskiego 2, Huta Bankowa Dąbrowa Górnicza – ul. Sobieskiego, JBG-2 Sp. z o.o. Katowice – dotyczy Zakładu w Warszowicach, Siemianowice Śląskie -ul. Jagiełły 105/22 (Szalony Max), Zabrze – ul. Składowa; układów pomiarowych w stacjach redukcyjno-pomiarowych II stopnia: Katowice os. Tysiąclecia I, Katowice ul. Brzozowa, Katowice Giszowiec ul. Kolista, Katowice ul. Bankowa, Katowice Piotrowice ul. Zdrowa, Katowice Panewniki ul. Krucza, Katowice ul. Gliwickaw ramach umowy z Górnośląską Spółką Gazownictwa GSG Sp. z o.o. w Zabrzu, Oddział Operator Systemu Dystrybucyjnego.
Wykonanie prac modernizacji układów pomiarowych w sześciu stacjach redukcyjno-gazowych I stopnia: Albigowa II, Domatków, Iwierzyce, Skawina Miasto, Warzyce, Zagorzyce, a w szczególności: opracowanie dokumentacji, montaż urządzeń AKP monitujących pracę stacji (przepływy, ciśnienia, temperatury, sygnalizacje i stany alarmowe), montaż gazomierzy na zużycie własne stacji wraz z rejestratorami szczytów godzinowych; wykonanie zasilania elektrycznego sieciowego lub z ogniw słonecznych; montaż i uruchomienie systemu transmisji danych w ramach umowy z Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System Sp. z o.o., Oddział w Tarnowie.
Wykonanie i uruchomienie systemu AKP i sterowania na stacji SRP Kleszczówka – w ramach umowy z Budownictwo Urządzeń Gazowniczych Gazobudowa Sp. z o.o. w Zabrzu.
Wykonanie prac wdrożeniowych nowej wersji systemu Zbierania, Przetwarzania i Wizualizacji Danych dla Systemu Gazowniczego funkcjonującego w Górnośląskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. w Zabrzu – w ramach umowy z Górnośląski Operator Systemu Dystrybucyjnego Sp. Z o.o., Oddział Operator Systemu Dystrybucyjnego Zabrze.
Wykonanie i uruchomienie systemu AKP i sterowania na stacji SRP Września oraz Bielany Wrocławskie – w ramach umowy z Budownictwo Urządzeń Gazowniczych Gazobudowa Sp. z o.o. w Zabrzu.
Modernizacja systemu AKP i telemetrii wraz budową tablic synoptycznych węzła zaporowo upustowego Mława – Uniszki Zawadzkie.
Modernizacja węzła gazowego Katowice Szopienice, a w szczególności budowa systemu szaf zasilająco sterujących wraz z dostawą i oprogramowaniem sterownika PLC, systemu AKP i telemetrii oraz rozbudową systemu SCADA.
Wykonanie systemu telemetrii z punktów pośrednich systemu dystrybucyjnego dla Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa – 2011 rok.
Wykonanie systemu SCADA. Rozbudowa systemu telemetrii dla odbiorców taryf 5-9 dla Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa (umowa zawarta maj 2011).
Wykonanie instalacji elektrycznej, systemu telemetrii i AKPiA dla Pomorskiej Spółki Gazownictwa w ramach tematu: Gazociąg w/c DN300 Chełmża – Chełmno – Świecie, etap II Węzeł Dworzysko – umowa zawarta kwiecień 2012.
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego