Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.

Audyt IT

Ciągłe monitorowanie stanu środowiska informatycznego jest niezbędne, aby być pewnym, że wszystko działa dobrze, optymalnie i bezpiecznie. Jednak zbieranie informacji jest czasochłonne, a ich analiza wymaga wiedzy specjalistycznej.

Aby robić to samodzielnie, trzeba posiadać odpowiednią ilość czasu, narzędzia, ludzi, którzy nie tylko zbiorą dane (spis z natury), ale także będą potrafili te informacje przeanalizować. A do tego potrzebna jest w dzisiejszych czasach bardzo duża wiedza specjalistyczna z bardzo wielu dziedzin.

Specjalizacja we wszystkich dziedzinach systemów informatycznych jest tak duża, że nie ma właściwie możliwości, żeby jeden człowiek był specjalistą „od wszystkiego”. Wymagany jest ekspert w zakresie łączności i sieci komputerowych, ekspert w zakresie zabezpieczania sieci, osoba specjalizująca się przechowywaniem i zabezpieczaniem danych, specjalista w zakresie wirtualizacji, w zakresie sprzętu biurowego i tak dalej.

Wiemy, że niewiele firm posiada tak rozbudowane działy informatyczne. Dlatego udostępniamy swoich specjalistów, aby wykonali czynności zarówno zebrania informacji dotyczących infrastruktury IT, jak i analizy tych danych. Wyniki tych czynności umieszczamy w dokumencie, który jest przekazywany klientowi oraz dyskutowany z nim. W toku tej rozmowy informujemy oraz tłumaczymy jakie problemy zostały zidentyfikowane w środowisku sprzętowo-sytemowym, jak są one ważne, czym mogą skutkować.

Informujemy też, co jest zrobione i działa poprawnie. W ramach podsumowania prezentujemy nasze propozycje ewentualnych modyfikacji, rekonfiguracji, rozbudów. Całość stanowi dla klienta bazę wiedzy, na podstawie której może podejmować świadome decyzje o podjęciu lub zaniechaniu zmian informatycznych w swojej infrastrukturze.

Nasza usługa Audytu informatycznego (Audyt IT) umożliwia:

  • uzyskanie kompletu informacji (lub ich aktualizację) dotyczących środowiska informatycznego firmy – inwentaryzacja IT
  • wyznaczanie obszarów, wymagających poprawy
  • wyznaczenie środków zaradczych w rozwiązaniu zidentyfikowanych problemów
  • określenie planów rozwoju w obszarze IT
  • wyznaczenie minimalnych nakładów potrzebnych do osiągnięcia celów rozwojowych
  • uzyskanie bezstronnej opinii dotyczącej kierunków rozwoju IT
  • odniesienie stanu środowiska IT do odpowiednich wytycznych oraz tzw. „dobrych praktyk”

Audyt IT może być usługą niezależną, lub może być powiązany z audytem bezpieczeństwa, stanowiąc punkt wyjścia do pogłębionej analizy dotyczącej istniejących sposobów zabezpieczania danych elektronicznych oraz pomagając zaplanować zmiany w tych zabezpieczeniach.

Audyt IT jest usługą składającą się z 3 etapów:

  • zebrania informacji dotyczących sprzętu i oprogramowania, konfiguracji, wersji itp. oraz tzw. „spis z natury”
  • opracowania informacji o bieżącym stanie środowiska IT
  • opracowania zaleceń i propozycji zmian

Całość zawarta jest w tzw. Dokumencie poaudytowym, który przekazujemy na spotkaniu podsumowującym.

 

 

Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego