Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.
Aktualności

04 października 2018

Polska reprezentacja samodzielnym liderem na 43-ciej Olimpiadze Szachowej! Nasza drużyna z zawodnikami ekstraligowymi drużyny Wasko po pokonaniu szachowych potęg – Rosji, Ukrainy i Francji, wczoraj dołożyła zwycięstwo z najsilniejszą drużyną na świecie – Stanami Zjednoczonymi. Poszliśmy w ślady naszych siatkarzy. Czapki z głów!W meczu z amerykanami na dwóch pierwszych szachownicach wystąpili zawodnicy Wasko Hetman GKS Katowice – arcymistrzowie Jan-Krzysztof Duda oraz Radosław Wojtaszek. Jan-Krzysztof podejmował aktualnego pretendenta do tytułu Mistrza Świata – Fabiano Caruane, który próbował przełamać opór naszego zawodnika przez ponad 6 godzin! Na nasze szczęscie nieskutecznie. W partii padł remis, który pozwolił utrzymać wynik (po wcześniejszym zwycięstwie Kacpra Pioruna nad Hikaru Nakamurą prowadziliśmy 2-1) i pozwolił odnieść historyczne zwycięstwo 2,5 – 1,5.Na dwie rundy przed końcem jesteśmy samodzielnymi liderami. Jutro mecz z kolejną potęgą – Chińczykami. Nie będzie łatwo, ale na tym turnieju pokazaliśmy, że potrafimy walczyć i wygrywać z każdym! Zobaczymy jaki skład wystawi trener Bartosz Soćko, który od wielu lat jest zawodnikiem drużyny Wasko. Start meczu o godz. 13:00.Link do transmisji live: https://batumi2018.fide.com/en/live. Oficjalna strona olimpiady: https://batumi2018.fide.com/en/live. Media o olimpiadzie: https://eurosport.interia.pl/
Powrót
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego