Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatnościNie pokazuj więcej tego komunikatu.
Aktualności

26 kwietnia 2018

W środę przy jednej z największych żorskich atrakcji – Westernowym Parku Rozrywki Twinpigs – uruchomiona została przygotowana i skonfigurowana przez WASKO, stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Prosta w obsłudze i przeznaczona dla wymagających środowisk jest jedyną publicznie dostępną stacją ładowania pomiędzy Katowicami i Rybnikiem. Ładowarki prądu zmiennego działające w trybie przyspieszonym (2x22kW) pozwalają na ładowanie samochodu w ok. 3h.„Rewolucja związana z e-mobilnością staje się faktem, to odbywa się na naszych oczach, zaczynamy widzieć samochody elektryczne na ulicach. Doszliśmy do wniosku, że jako firma technologiczna powinniśmy się w tym znaleźć. Postanowiliśmy wziąć udział w tej szeroko rozumianej rewolucji” – powiedział prezes WASKO Jarosław Zagórowski, wskazując, iż działania WASKO wpisują się w rządową strategię w tym zakresie oraz zapotrzebowanie społeczne.Stacja znajduje się w Westernowym Parku Rozrywki Twinpigs położonym przy głównym szlaku turystycznym ze Śląska w kierunku Beskidu Śląskiego. W najbliższych miesiącach WASKO wybuduje również Biogazownię, zdolną do pokrycia trzech czwartych potrzeb energetycznych Parku.
 
Powrót
Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Mamy dla Ciebie e-kartkę. Kliknij tutaj i zobacz!
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego