Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Transakcja zakupu akcji WASKO S.A. przez osobę zarządzającą

Zarząd WASKO S.A. informuje, iż w dniu 19 października 2015 roku Spółka otrzymała od Pana Wojciecha Wajdy, pełniącego funkcję Prezesa Zarządu, zawiadomienie sporządzone na podstawie art. 160 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi o transakcjach zakupu akcji Spółki.

Zgodnie z otrzymanym zawiadomieniem w dniu 19 października 2015 roku Spółka Stala Holding S.à.r.l. SPF z siedzibą w Luksemburgu, która jest podmiotem kontrolowanym przez Pana Wojciecha Wajdę, w której posiada 99,98% kapitału zakładowego, dokonała zbycia na rzecz Pana Wojciecha Wajdy łącznie 6.005.714 akcji WASKO S.A. po cenie 2,00 zł za jedną akcję. Nabycie akcji WASKO S.A. przez Pana Wojciecha Wajdę od Stala Holding S.à.r.l. SPF zostało dokonane na mocy umowy cywilno-prawnej.

Po transakcji nabycia akcji WASKO S.A. Pan Wojciech Wajda razem z żoną Panią Krystyną Wajdą, posiadają łącznie 74 045 940 akcji WASKO S.A., co stanowi 81,20 % kapitału zakładowego i uprawnia do wykonywania tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu.