Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

18/2008 Podpisanie umów z konsorcjum firm: Winuel S.A., Talex S.A. i Bull Sp. z o.o. na zakup sprzętu komputerowego za 47,5 mln zł

Zarząd WASKO SA informuje, że w dniu 17 kwietnia 2008 r. podpisana została umowa z konsorcjum firm: Winuel S.A. Talex S.A. Bull Sp. z o.o., w którym Winuel S.A. jest Liderem Konsorcjum, zgodnie z którą Spółka zakupi sprzęt komputerowy skonfekcjonowany w pracownie komputerowe, o łącznej wartości 47,5 mln zł (brutto). Transakcja zakupu związana jest z realizacją przetargu Ministerstwa Edukacji Narodowej na dostawę, instalację i integrację pracowni komputerowych dla szkół. O wyborze oferty WASKO S.A. w tym przetargu, Spółka poinformowała w raporcie bieżącym nr 9/2008 z 21 stycznia 2008 roku. Realizacja umowy nastąpi do dnia 7 czerwca 2008 roku. W umowie przewidziano zapłatę kary umownej w wysokości 10% wartości umowy w przypadku nienależytego jej wykonywania przez jedną ze stron.

WASKO S.A.

W okresie ostatnich 12 miesięcy WASKO S.A. zawierała inne transakcje z Winuel S.A., a ich łączna wartość wyniosła 2,1 mln zł.

 

Jako kryterium uznania podpisanych umów za znaczące uznano wartość kapitałów własnych, które na dzień 31 grudnia 2007 roku wynosiły 149 826,6 tys. zł.