Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

12/2008 Nabycie udziałów w HOSTINGCENTER Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Zarząd WASKO S.A. informuje, iż w dniu 13 lutego 2008 roku Spółka nabyła udziały w HOSTINGCENTER Sp. z .o.o. z siedzibą w Warszawie za kwotę 1.170.000 zł. Łącznie WASKO S.A. nabyła 300 udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy, stanowiących 100% kapitału zakładowego HOSTINGCENTER Sp. z o.o. od następujących osób fizycznych: Szymona Kosmali, Cezarego Auriga oraz od Sylwii Brodowskiej. Zakupione udziały są wolne od wad prawnych i fizycznych, nie są obciążone żadnymi prawami ani zobowiązaniami, nie jest również prowadzona względem nich żadna egzekucja sądowa. Zakup udziałów w całości sfinansowany został ze środków własnych WASKO S.A.

Podstawowym celem zakupu udziałów HOSTINGCENTER Sp. z o.o. jest rozszerzenie oferty handlowej oraz dalsza rozbudowa działającego już od wielu lat Centrum Przetwarzania Danych WASKO S.A. W wyniku dokonanego zakupu WASKO S.A. uzyska dostęp do nowoczesnej infrastruktury i rynku na usługi hostingowe w Warszawie.

 

HOSTINGCENTER Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem świadczącym usługi kolokacji szaf i serwerów w centrum kolokacji zlokalizowanym w ścisłym centrum Warszawy. Ponadto spółka zajmuje się świadczenie usług teletransmisyjnych i telekomunikacyjnych, w tym usług tranzytu ruchu telefonicznego i telefonii internetowej VOIP. Klientami spółki są zarówno klienci biznesowi, jak i operatorzy telekomunikacyjni. Ponadto HOSTINGCENTER oferuje również następujące usługi:

– monitoring dostępności maszyn i usług,
– audyty bezpieczeństwa,
– zarządzanie systemami Klienta,
– systemy tworzenia kopii zapasowych,
– dzierżawa oraz sprzedaż sprzętu sieciowego,
– dzierżawa serwerów dedykowanych,
– zapewnienie szerokopasmowego dostępu do sieci Internet,
– dzierżawa ciemnych włókien światłowodowych,
– dzierżawa dedykowanych kanałów IP oraz przepustowości,
– dzierżawa kanałów cyfrowych E1,
– udostępnianie miejsca pod instalacje antenowe,
– dostarczanie Internetu i telefonii dedykowanymi łączami radiowymi.

 

HOSTINGCENTER Sp. z o.o. zamierza osiągnąć w 2008 r. sprzedaż na poziomie 2.212.000,00 zł.

 

Zarząd WASKO S.A. informuje, że pomiędzy osobami zarządzającymi oraz nadzorującymi w Spółce, a osobami, które dokonały zbycia wspomnianych udziałów oraz osobami zarządzającymi i nadzorującymi w HOSTINGCENTER Sp. z o.o. nie występują żadne powiązania.

 

Jako kryterium uznania zakupionych udziałów jako aktywów o znacznej wartości przyjęto fakt, iż stanowią one więcej niż 20% kapitału zakładowego HOSTINGCENTER Sp. z o.o.