Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Platforma zdalnego testowania hipotez i analizy danych biomedycznych. Projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Stosowanych.

Okres realizacji: 01.04.2015 – 31.03.2017 Projekt jest realizowany w konsorcjum:
  1. Politechnika Śląska, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki– Lider
  2. Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
  3. WASKO S. A.
      Choroby nowotworowe to, obok chorób układu krążenia, najważniejszy problem współczesnej medycyny. Zastosowanie wielowymiarowej analizy danych molekularnych stanowi szansę na odkrywanie wiedzy przydatnej dla poznania mechanizmów powstawania chorób nowotworowych i odpowiedzi na terapię. Daje to nadzieję na wcześniejszą i dokładniejszą diagnozę choroby, jej zoptymalizowane i spersonalizowane leczenia. Celem projektu jest opracowanie i budowa platformy umożliwiającej zdalną weryfikację hipotez badawczych oraz efektywną analizę danych biomedycznych, nowych i archiwalnych, podczas badań nad chorobami nowotworowymi. Wielowersyjny model danych zapewni dostęp do różnego typu wyników badań w sensie ich pochodzenia i wymiaru, i ich wszechstronne wykorzystanie. Zastosowanie wirtualizacji oraz zapewnienie bezpieczeństwa transmisji zezwoli na zdalną pracę użytkowników i po uzupełnieniu o dane kliniczne posłuży do opracowywania nowych rekomendacji klinicznych bazujących na danych molekularnych.