Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Charakterystyka usługi

Outsourcing  IT,  oferowany przez WASKO w ramach pakietów „OpiekaIT”, jest usługą przeznaczoną do wszystkich firm prywatnych, instytucji samorządowych, jednostek służby zdrowia i administracji publicznej, które wymagają bardzo kompetentnej i pewnej obsługi informatycznej. „OpiekaIT” to usługa skierowana do podmiotów, które nie chcą budować własnych działów IT lub stawiają własnym zespołom wymagania wykraczające poza ich możliwości kadrowe lub kompetencyjne.

WASKO SA na etatach zatrudnia setki specjalistów z różnych dziedzin IT, tj. technologii sieciowych, bazodanowych, systemów operacyjnych, sprzętowych, aplikacji wspomagających procesy biznesowe itp., którzy są angażowani do wspierania klientów w ich codziennych problemach związanych z informatyką. To potencjał, który rozwiąże niemal wszystkie problemy IT w Twojej firmie.

IT może być proste!

 

Dlaczego My?

Powierzając usługę opieki technicznej naszemu zespołowi:

 • zapewnisz sobie spokój, a Twojej firmie ciągłość funkcjonowania – od momentu podpisania umowy bierzemy na siebie Twoje problemy teleinformatyczne, a Ty minimalizujesz ryzyko prowadzenia swojej działalności w tym zakresie,
 • zredukujesz koszty utrzymania, administracji i serwisu IT,
 • zyskujesz możliwość zgłaszania usterek i dostępność serwisu 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę (7x24x365),
 • uwolnisz się od konieczności realizacji prac administracyjnych IT, a odzyskane tym samym zasoby wykorzystasz do innych działań,
 • zwiększysz efektywność i bezpieczeństwo funkcjonowania firmy – zapewniamy krótkie czasy reakcji i dostępność naszych specjalistów o każdej porze,
 • nie będziesz musiał martwić się o jakość obsługi – nasze procesy objęte są systemem ISO 9001: 2000, AQAP 2110,
 • znajdziesz wszystkie usługi wymagane do pracy Twojej firmy w jednym miejscu,
 • zyskasz solidnego i kompetentnego partnera gotowego wspierać Twój biznes w zakresie IT.

 

Pobierz folder

Outsourcing IT w Twojej firmie?

Tak. Ponieważ tworzenie własnego zespołu IT na wysokim poziomie merytorycznym jest drogie. Specjaliści IT są grupą zawodową o najwyższym poziomie dochodów (dane GUS – marzec 2016).

Na rynku pracy istnieje nieustanny deficyt takich specjalistów skutkujący wyjątkową rotacją zatrudnienia.

Tak. Ponieważ termin IT to zespół wielu skomplikowanych zagadnień, na które składają się:

 • infrastruktura (serwery, sieci, macierze, sprzęt biurowy itp.),
 • oprogramowanie systemowe (systemy operacyjne, bazy danych, szyny danych),
 • oprogramowanie biznesowe (ERP, CRM, MES itp),
 • aplikacje narzędziowe (kopie bezpieczeństwa, systemy zarządzania, oprogramowanie antywirusowe itp.).

Profesjonalna znajomość wymienionych pojęć wymaga ciągłego doskonalenia i zatrudniania wielu specjalistów. W rezultacie utrzymywanie wysokich kompetencji jest czasochłonne, kosztowne i obarczone ciągłym ryzkiem ich utraty.

Tak. Ponieważ celem każdej firmy jest działalność operacyjna, związana z tzw. core-biznesem. Inne zagadnienia, takie jak IT stanowią element, który zajmuje czas i odwodzi od osiągania celów biznesowych.

 

 Nasi Partnerzy