Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Przeznaczenie

System Awia Horyzont firmy ENTE (Grupa Kapitałowa WASKO SA) to rewolucyjny system bezpieczeństwa przeznaczony do ochrony osób i prewencji przed wypadkami na terenach zakładów pracy. Jest adresowany do firm wykorzystujących w cyklu produkcyjno – logistycznym różnego rodzaju pojazdy transportowe, jak ciągniki, wózki widłowe, koparki itp.

 

 

Działanie

Awia Horyzont to zespół urządzeń, którego podstawowym celem jest przekazywanie operatorowi – kierowcy pojazdu – informacji wizualnej i akustycznej o fakcie pojawienia się człowieka w pobliżu maszyny, a także odległości i kierunku skąd nadchodzi. Jednocześnie człowiek ten ostrzegany jest sygnałem klaksonu, sygnalizującym bezpośrednie zagrożenie kolizją.

 

Elementy składowe systemu

AWIA Horyzont składa się z następujących elementów:

  • terminal kierowcy (moduł instalowany wewnątrz pojazdu),
  • nadajnik osobisty (moduł noszony przez pracowników),
  • szafa ładująca (urządzenie ładujące nadajniki, instalowane w punkcie wejścia do zakładu),
  • anteny odbiorcze (instalowane na zewnątrz pojazdów).

Informacja o wykryciu „intruza” prezentowana jest w formie graficznej na wyświetlaczu terminala kierowcy oraz akustycznie – z wykorzystaniem głośnika połączonego z terminalem. Pracownicy wyposażeni są w nadajniki osobiste – ich noszenie jest obowiązkowe na terenie zakładu. Nadajniki te emitują sygnał, który jest odbierany przez zamontowane na pojeździe anteny – detektory kierunkowe. Odległość i kierunek zbliżania się „intruza” jest wyznaczany na podstawie cyfrowej analizy sygnałów w czasie rzeczywistym. Terminal wyposażony jest w mechaniczny czuwak aktywny, którym kierowca każdorazowo potwierdza odbiór alarmu „czerwonego”.

Nasze referencje

Kronopol Sp. z o.o. – część holdingu Swiss Krono Group (w trakcie wdrożenia)

Zeppelin Polska Sp. z o.o.

Biuro Bezpieczeństwa Pracy

Mondi Świecie S.A.

awia_horyzont_graf1 1.  Wykrycie zagrożenia w zasięgu działania systemu – intruz w odległości ok. 15m . Terminal – sygnalizacja zielona, pojedynczy krótki klakson. awia_horyzont_graf2 2.  Zbliżenie się w kierunku pojazdu – intruz w odległości ok. 10m. Terminal – alarm żółty, dwa krótkie klaksony. awia_horyzont_graf3 3.  Niebezpieczne zbliżenie się do pojazdu – intruz w odległości ok. 7m. Terminal – alarm czerwony, seria krótkich klaksonów, konieczność zatrzymania pojazdu.

Pobierz folder