Ta strona wykorzystuje w celach statystycznych mechanizm cookies (tzw. ciasteczek). Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że pliki cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia. W konfiguracji przeglądarki można zmienić ustawienia dotyczące obsługi tych plików.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Charakterystyka usługi 

WASKO SA jako jeden z największych integratorów na polskim rynku coraz większy nacisk kładzie na realizację rozwiązań „pod klucz”. Aby sprostać wymaganiom rynku inwestycje realizowane przez WASKO obejmują szeroki zakres usług, począwszy od integracji IT, poprzez elementy instalacji niskoprądowych, skończywszy na systemach automatyki.

Bez nazwy-1

 

 

cudzysłów

Integracja automatyki to ogół prac związanych z automatyzacją procesów przemysłowych: od projektowania,
ewentualnie doboru urządzeń lub elementów systemu, przez montaż, po wdrożenie i uruchomienie urządzeń lub
systemów do kontroli i sterowania pracą innych urządzeń technicznych, a także włączanie tych urządzeń
do współpracy z już funkcjonującymi systemami automatycznymi i informatycznymi.

Wikipedia

cudzysłów


 

Oferta

WASKO S.A. wychodzi naprzeciw niezwykle wysokim wymaganiom w przemyśle. Dysponujemy szerokim zapleczem technicznym, kadrowym oraz naukowym, które może zaproponować optymalne rozwiązania w zakresie automatyki dla niemal każdej dziedziny przemysłu. W naszej ofercie posiadamy systemy obejmujące automatyzację poszczególnych czynności, procesów oraz całych linii technologicznych. Prace prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia i kompetencje, a także dysponują odpowiednim zapleczem sprzętowym.

Nasza oferta skierowana jest do przedsiębiorców różnych branż, którzy w znaczącym stopniu zamierzają udoskonalić technicznie swoje zakłady, zmodernizować sterowanie procesami przemysłowymi, aby osiągnąć jak największą wydajność, bezpieczeństwo czy niezawodność produkcji.

Usługi

WASKO S.A. oferuje swoim Klientom kompleksową realizację w zakresie doradztwa, projektowania i realizacji rozwiązań automatyki przemysłowej, w tym:

 • modernizację istniejących linii i ciągów produkcyjnych,
 • budowę systemów automatyki w zakresie opracowania technologii i realizacji  wraz z rozruchem,
 • dobór i instalację robotów przemysłowych i manipulatorów,
 • serwis i utrzymanie systemów automatyki, sterowania i wizualizacji,
 • dobór, konfigurację i programowanie komputerowych systemów wizualizacji procesu (SCADA, HMI),
 • projektowanie i realizację instalacji zasilających i rozdzielnic NN,
 • sieci przemysłowych i systemów scentralizowanych i rozproszonych,
 • telemetrię, zdalny nadzór procesów przemysłowych,
 • projektowanie, budowę, serwis oraz modernizację systemów bezpieczeństwa,
 • wykonywanie pomiarów elektrycznych.

 


 

Korzyści

Zastosowanie technologii automatyki oferowanej przez WASKO zapewnia:

 • wzrost wydajności i konkurencyjności poprzez lepsze wykorzystanie zasobów,
 • obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie produktywności,
 • obniżenie kosztów operacyjnych przez konsolidację zarządzania informacją,
 • efektywne monitorowanie parku maszynowego,
 • zwiększenie bezpieczeństwa osób i mienia,
 • zmniejszenie oddziaływanie na środowisko naturalne poprzez optymalizację zużycia mediów.

 

Fotolia_55180160_Subscription_Monthly_XS

 

Nasze referencje

 

 1. Wykonanie prac instalacyjnych i montażowych na trzech stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu I stopnia w miejscowościach: Bielany Wrocławskie, Wrocław – Muchobór oraz Stanowice – w ramach umowy z PGNIG S.A. w Warszawie, Regionalny Oddział Przesyłu we Wrocławiu.
 2. Prace związane z projektowaniem i instalacją systemów kontrolno-pomiarowych, automatyki sterowania i telemetrii na stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu –
  w ramach umowy z Budownictwo Urządzeń Gazowniczych Gazobudowa Sp. z o.o. w Zabrzu.
 3. Prace obejmujące wykonawstwo aparatury kontrolno-pomiarowej i telemetrii na stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Górnośląski Zakład Gazowniczy w Zabrzu.
 4. Wykonanie projektów remontów i budowy stacji redukcyjno-pomiarowych gazu wraz
  z elementami inwentaryzacji sieci gazowych – w ramach umowy z PGNIG S.A.
  w Warszawie, Regionalny Oddział Przesyłu we Wrocławiu.
 5. Prace obejmujące wykonawstwo aparatury kontrolno-pomiarowej i telemetrii na stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu wraz z elementami inwentaryzacji sieci gazowych – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
  w Warszawie, Oddział Zakład Gazowniczy „Gazownia Łódzka” w Łodzi.
 6. Wykonanie projektów oraz prac instalacyjnych i montażowych na pięciu kontenerowych stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu I stopnia: Pętkowo, Okonek, Osina, Gryżyna, Gołuchów – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Wielkopolski Zakład Gazowniczy w Poznaniu.
 7. Wykonanie projektów oraz prac instalacyjnych i montażowych na stacji redukcyjno-pomiarowej gazu I stopnia Zakładu Norgips wraz z analizą składu chemicznego gazu
  w oparciu o chromatograf, prace instalacyjne i montażowe na stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu I i II stopnia dla PEC Opole oraz wykonanie systemów telemetrycznych na bazie GSM – w ramach umowy z Zakładem Gazowniczym Opole, Zakładowa Dyspozycja Gazem oraz Gazomontaż Wołomin.
 8. Wykonanie projektów oraz prac instalacyjnych i montażowych na jedenastu stacjach redukcyjno-pomiarowych gazu I stopnia: Dobroń, Wiewiórczyn, Guzew, Słomków, Strzelce, Leśniewice, Zduńska Wola, Konstantyna, Szynkielew, Monice, Radziejowice – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Zakład Gazowniczy „Gazownia Łódzka” w Łodzi.
 9. Prace montażowe oraz uruchomienie elektronicznego systemu telemetrycznego transmisji danych pomiarowych ze stacji redukcyjno-pomiarowych gazu na bazie analogowej sieci radiowej w miejscowościach: Bielany Wrocławskie, Wrocław-Muchobór, Stanowice – w ramach umowy z PGNIG S.A. w Warszawie, Regionalny Oddział Przesyłu we Wrocławiu.
 10. Dokonanie wymiany sterowników programowalnych formy Siemens na sterowniki programowalne firmy Schneider na stacji redukcyjno-pomiarowej gazu
  w miejscowościach Oświęcim i Tworzeń wraz z rozwiązaniem sygnalizacji i sterowania – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
 11. Wykonanie instalacji elektrycznych oraz montaż UPS-ów na pięciu stacjach redukcyjno-pomiarowych: Komorowice, Krzywizna, Opole Centralna, Szopienice, Ruda Śląska tłocznia Walenty – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe
  i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu
  w Świerklanach.
 12. Wymiana sterowników programowalnych firmy Siemens na sterowniki programowalne firmy Schneider wraz z uruchomieniem sygnalizacji i pomiaru; modernizacja układu zasilania sterownika oraz radiomodemu Satel opartego na ogniwach fotowoltaicznych – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe
  i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu
  w Świerklanach.
 13. Wykonanie aparatury kontrolno-pomiarowej i telemetrii, na m.in. stacji redukcyjno-pomiarowej Mysłowice Kosztowy; zakres prac obejmował: montaż układu pomiarowego na gazociągu, budowa układu transmisji danych pomiarowych przy wykorzystaniu modemu GSM/GPRS – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
 14. Wykonanie układów telemetrii na stacjach redukcyjno-pomiarowych: Częstochowa, Żory Kleszczów oraz układów transmisji danych pomiarowych z zastosowaniem radiomodemów Satel (Wola Filipowska, Zelczyna) – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
 15. Wykonanie szaf sterowniczych PLC wraz z kompletnym wyposażeniem, wewnętrznymi połączeniami kablowymi i komputerem operatorskim; opracowanie oprogramowania sterownika firmy Siemens oraz uruchomienie systemu sterowania
  i wizualizacji dla węzłów Bytom-Łagiewniki oraz Pogoria-Ząbkowice – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
 16. Modernizacja systemu sterowania i wizualizacji na stacji redukcyjno – pomiarowej
  w Szobiszowicach polegającej na modyfikacji: oprogramowania sterownika S5 firmy Siemens, wizualizacji w systemie TelWin, sprawdzenia torów pomiarowych
  i sterujących – w ramach umowy z Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
  w Warszawie, Oddział Regionalny Oddział Przesyłu w Świerklanach.
 17. Dokonanie wymiany przetworników Dp i p na ciągach pomiarowych, modernizacji pomiarów zużycia własnego w węźle na stacji redukcyjno-pomiarowej Pogórska Wola, a w szczególności:
  • wymiany przetworników ciśnienia i różnicy ciśnień na ciągach pomiarowych;
  • wymiany wyłączników krańcowych, puszek połączeniowych i istniejącego okablowania;
  • wykonanie nowych estakad kablowych i kanalizacji kablowych;
  • wykonanie pomiarów gazu do kotłowni i do napędu motosprężarek.
 18. Modernizacja układów pomiarowych, w tym pomiarów zużycia własnego oraz budowy AKP i telemetrii na 21 stacjach gazowych redukcyjno-pomiarowych I stopnia: Proszowice, Kuryłówka, Makowisko, Organika Nowa Sarzyna, Przeworsk Kopalnia Grzęska, Ryszkowa Wola, Skołoszów, Tuczempy, Zarzecze, Babica, Trzebownisko, Huta Komorowska, Koniemłoty, Kopki, Parszów, Wronów, Brzeźnica, Grabno, Zbylitowska Góra, Jasionka, Zaklików”, a w szczególności: opracowanie dokumentacji, wymiana układu pomiarowego, montaż AKP, wykonanie zasilania elektrycznego sieciowego lub z ogniw słonecznych, wykonanie telemetrycznego przekazu danych – w ramach umowy z Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System Sp. z o.o., Oddział w Tarnowie.
 19. Wykonanie prac modernizacji:
  • układów pomiarowych w stacjach redukcyjno-pomiarowych I stopnia: CELT-Glas Tychy, Przełączenie transmisji modemowej PSTN z układu pomiarowo-rozliczeniowego Fabryki Przewodów Energetycznych w Będzinie na moduł GSM/GPRS Huty Będzin;
  • układów pomiarowych w stacjach redukcyjno-pomiarowych: Zator – ul. Wojska Polskiego 7c, Sosnowiec – ul. Baczyńskiego 2, Huta Bankowa Dąbrowa Górnicza – ul. Sobieskiego, JBG-2 Sp. z o.o. Katowice – dotyczy Zakładu w Warszowicach, Siemianowice Śląskie -ul. Jagiełły 105/22 (Szalony Max), Zabrze – ul. Składowa;
  • układów pomiarowych w stacjach redukcyjno-pomiarowych II stopnia: Katowice os. Tysiąclecia I, Katowice ul. Brzozowa, Katowice Giszowiec ul. Kolista, Katowice ul. Bankowa, Katowice Piotrowice ul. Zdrowa, Katowice Panewniki ul. Krucza, Katowice ul. Gliwickaw ramach umowy z Górnośląską Spółką Gazownictwa GSG Sp. z o.o. w Zabrzu, Oddział Operator Systemu Dystrybucyjnego.
 20. Wykonanie prac modernizacji układów pomiarowych w sześciu stacjach redukcyjno-gazowych I stopnia: Albigowa II, Domatków, Iwierzyce, Skawina Miasto, Warzyce, Zagorzyce, a w szczególności:
  • opracowanie dokumentacji,
  • montaż urządzeń AKP monitujących pracę stacji (przepływy, ciśnienia, temperatury, sygnalizacje i stany alarmowe),
  • montaż gazomierzy na zużycie własne stacji wraz z rejestratorami szczytów godzinowych;
  • wykonanie zasilania elektrycznego sieciowego lub z ogniw słonecznych;
  • montaż i uruchomienie systemu transmisji danych w ramach umowy z Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System Sp. z o.o., Oddział w Tarnowie.
 21. Wykonanie prac wdrożeniowych nowej wersji systemu Zbierania, Przetwarzania
  i Wizualizacji Danych dla Systemu Gazowniczego funkcjonującego w Górnośląskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. w Zabrzu – w ramach umowy z Górnośląski Operator Systemu Dystrybucyjnego Sp. Z o.o., Oddział Operator Systemu Dystrybucyjnego Zabrze.
 22. Wykonanie i uruchomienie systemu AKP i sterowania na stacji SRP Kleszczówka – w ramach umowy z Budownictwo Urządzeń Gazowniczych Gazobudowa Sp. z o.o. w Zabrzu.
 23. Wykonanie i uruchomienie systemu AKP i sterowania na stacji SRP Września oraz Bielany Wrocławskie – w ramach umowy z Budownictwo Urządzeń Gazowniczych Gazobudowa Sp. z o.o. w Zabrzu.
 24. Modernizacja systemu AKP i telemetrii wraz budową tablic synoptycznych węzła zaporowo upustowego Mława – Uniszki Zawadzkie.
 25. Modernizacja węzła gazowego Katowice Szopienice, a w szczególności budowa systemu szaf zasilająco sterujących wraz z dostawą i oprogramowaniem sterownika PLC, systemu AKP i telemetrii oraz rozbudową systemu SCADA.
 26. Wykonanie systemu telemetrii z punktów pośrednich systemu dystrybucyjnego dla Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa – 2011 rok.
 1. Wykonanie  systemu SCADA. Rozbudowa systemu telemetrii dla odbiorców taryf   5-9  dla Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa (umowa zawarta maj 2011).
 2. Wykonanie instalacji elektrycznej, systemu telemetrii i AKPiA dla Pomorskiej Spółki Gazownictwa w ramach tematu: Gazociąg  w/c DN300 Chełmża – Chełmno – Świecie, etap II Węzeł Dworzysko  – umowa zawarta kwiecień 2012.